sapeliV první polovině roku se prodalo meziročně o 6,4 % procent více interiérových dveří nežli v roce loňském. Stejný trend zaznamenávají i dřevěné zárubně, které si Češi zvykli nakupovat společně s dveřmi (+5,6 %). Mezi materiály nadále vévodí umělé povrchy, vzrůstá však i obliba dveří dýhovaných. Těch se za prvních šest měsíců prodalo o 4,4 procent více než vloni, v absolutních číslech největšího výrobce českých dveří již téměř 8 tisíc kusů. Prodejní statistiky, které dnes uveřejnila společnost SAPELI, potvrzují, že odvětví stavebního developmentu i bytových rekonstrukcí se opět dostává do kondice a má pozitivní dopad na tuzemské výrobce interiérového nábytku.

Umělé materiály jsou stále v kurzu, avšak prodejní čísla ukazují i rostoucí trend v oblibě dýhovaných materiálů. Oblíbenou řadou se staly především dýhy dubové, kterých se v roce 2015 prodalo již více než 3,5 tisíce kusů s nárůstem o 28 %. Mezi letošními novinkami uvedenými na trh v dubnu tohoto roku se úspěšně uchytily dýhy sukaté a s příčným řezem. Módní vlna tohoto typu zpracování přichází ze zahraničí a postupně se dostává i do českých domácností. Trendem se pro letošní rok stává také bílý povrch. Zákazníci ho do svých interiérů volí o 15 % častěji než v minulém roce.

Sektory výstavby a rekonstrukcí konečně nabraly tempo a v letošním roce se to již projevuje i v našich číslech,“ říká generální ředitel SAPELI Václav Bradáč a dodává: „Neméně důležitý je i pomyslný nákupní koš, kdy zákazníci kupují nejen dveře, ale i zárubně, a to na míru a ve vyšší kvalitě, resp. modernějším designu.“

sapeli1

Jihlavská společnost SAPELI vyniká svojí zakázkovou výrobou, která dokáže dokonale uspokojit potřeby jednotlivých zákazníků. Právě kvalita zpracování se stala doménou společnosti. Prodejní čísla ukazují, že zákazníci hledají kvalitu a jsou ochotni si za ni připlatit. Nadprůměrně se daří dražším povrchům typu HPL. Oproti loňskému roku pozorujeme nárůst až 11 %. Více jak trojnásobný nárůst zaznamenala i luxusní modelová řada rámových dveří HARMONIE.

Velké oblibě se těší letos představená modelová řada dveří MERA. Naproti svému pozdnímu uvedení na trh se protlačila již do TOP 10 produktů, kde například předběhla i zavedené modely typu VENECIA. Dveře MERA představují skvělý kompromis mezi kvalitou a cenou. Zákazník oceňuje nejen výjimečný prosklený design a vzhled rámové konstrukce, ale také příznivou pořizovací cenu.

Společnost SAPELI patří v současnosti mezi největší české výrobce interiérových dveří a zárubní, který v České republice, co se týče šíře sortimentu, nemá konkurenta. Svým zákazníkům nabízí ucelenou škálu dveří od základních foliovaných, přes klasické dýhované, až po luxusní modely či prosklené stěny na míru. Neustále si drží vysokou úroveň designu a vynikající kvalitu svých produktů. Mimo Českou republiku úspěšně působí na Slovensku, Rakousku, Německu,  Polsku a v posledních dvou letech také v Maďarsku, Bulharsku a Chorvatsku.  Více na www.sapeli.cz

Reklama