Češi dávají stále častěji přednost mimoevropským destinacím. Důvodem jsou zejména nízké ceny dálkových letů, které neovlivnila slábnoucí koruna. Prodloužený víkend včetně Velikonočního pondělí stabilně láká i k cestování po Evropě. Zájem o tradičně oblíbená evropská města však klesá a turisté dávají přednost méně okoukaným metropolím. Vyplývá z údajů portálu Letuška.cz a srovnání prodejů letenek za období leden a únor 2014 a 2015.

maledivy

Mimoevropské destinace s největším nárůstem prodejů letenek

„Zatímco zájem o evropské metropole je bez větších výkyvů, poptávka po mimoevropských destinacích se meziročně zvýšila v průměru o 15 procent. Lidé volí dálkové pobyty i z toho důvodu, že ceny letenek zůstávají příznivé a nemění se ani po oslabování koruny vůči dolaru. Nejvýrazněji stoupl prodej letenek do vietnamské Hanoje, který je oproti roku 2014 skoro čtyřnásobný, tahákem je také ostrovní jihoasijská destinace Maledivy se stoprocentním nárůstem zájmu turistů, obdobně je na tom také kubánská Havana,“ říká Josef Trejbal, ředitel portálu Letuška.cz, a dodává:

pho

Češi dávají o Velikonocích přednost Lisabonu před Paříží

„Řada Čechů využije prodlouženého velikonočního víkendu a vyrazí na cesty do evropských metropolí. Znatelně však klesá jejich zájem o tradičně oblíbenou Paříž, který se meziročně snížil o 33 procent. Naopak se citelně zvýšila popularita Lisabonu, zájem o tuto destinaci je srovnání s rokem 2014 skoro dvojnásobný.“

Zdroj: tisková zpráva

Reklama