shutterstock-621047819.jpg

Foto: Shutterstock

Peněženka je jedním z módních doplňků, které ženy i muži nosí každý den. Jen čtyři procenta Čechů peněženku vůbec nevlastní. Častěji jde o muže. „Peněženka je pro mnoho lidí velmi osobní věc, musí vyhovovat uspořádáním, ale také stylem. Zejména muži si na peněženku zvyknou a chtějí, aby jim vydržela roky. Peněženka zároveň člověka reprezentuje, je to doplněk, který vyndává denně při placení, a do jisté míry ukazuje jeho společenskou úroveň. Kvalitu peněženky proto není radno podcenit, prozradí o vás mnohé,“ doporučuje Ivan Petrův, ředitel Brašnářství Tlustý a spol.

Podle průzkumů si své peněženky plní více ženy než muži. Rády totiž schraňují věrnostní karty a vizitky. Součástí obsahu dámských peněženek jsou také zpravidla rodinné fotky. Muži dávají přednost klasické peněžence, kterou mohou dát do zadní kapsy kalhot, do kapsy od saka nebo od kabátu. Často hledají peněženku slabou, jen na pár karet a bankovky. Ženy naopak upřednostňují peněženky objemnější, které dají do kabelky. Velmi populární jsou peněženky zipové, s dostatečným úložným prostorem, ženy totiž mají v peněženkách řádově více karet,“ popsal Ivan Petrův.

stazeny-soubor-2-.jpgFoto: Brašnářství Tlustý a spol.

Češi s oblibou nosí v peněženkách i doklady a platební karty. V peněžence je společně s penězi nosí čtyři pětiny Čechů. Při odcizení peněženky tak jejího majitele čeká nepříjemné kolečko vyřizování. S tím, jak přibývá platebních a věrnostních karet, vyvstává problém, že se karty do peněženek už nevejdou. Lidé nosí zkrátka karet mnoho. Vedle peněz mají lidé v peněžence doklady, účty, vizitky, tramvajenky a podobně. Takové peněženky jsou pak ale velmi objemné, neforemné. Potom přichází na řadu speciální pouzdra na karty. 

„Velmi populární jsou peněženky s více než šesti kapsami na karty. Kapsička na drobné je velmi používaná, stejně tak jako dělení na více přihrádek na bankovky nebo účty. Češi jsou velmi praktičtí a více méně konzervativní, v průběhu let se tak požadavky na vzhled peněženek příliš nemění. Zvláštní požadavky mají naši zákazníci zřídka, setkali jsme se už ale i s požadavkem na speciální kapsičku na léky,“ popsal Ivan Petrův.

shutterstock-388620133.jpg

Foto: Shutterstock

Reklama