shutterstock-1410608621.jpgFoto: Shutterstock

Indická doktorka zabývající se ajurvédou, Priya Bahuleyan na svém Instagramu radí ženám, jak sis právně česat vlasy a jaký hřeben k tomu používat. Podle ní je nejlepší používat dřevěné hřebeny s širokými zuby. Snadno rozmotávají uzly ve vlasech, a také zabraňují hromadění statické elektřiny na jejich pramenech. To může vést k suchým krabatým vlasům, které jsou náchylnější k lámání a vypadávání.
 
Hřeben také rovnoměrně rozprostírá přírodní oleje z pokožky hlavy do délek, což pomáhá udržovat vlasy zdravé a lesklé. Dřevěný hřeben s tlustými zuby také masíruje pokožku hlavy, což pomáhá k růstu vlasů a redukci lupů.
 
Priya Bahuleyan také radí, jak si vlasy správně česat. Vždycky bychom měly začínat dole u konečků a následně přejít výš a výš až ke kořínkům. Zvláště pokud máte dlouhé vlasy, je tento způsob nejlepší. „Nikdy si nečeště vlasy od kořínků ke konečkům,“ říká. Nejlepší je, rozčesat první konce. Předejdeme tak zbytečnému tahání za vlasy. „Jakmile se uzly zespoda odstraní, můžeme pročesat celou hřívu,“ dodává.
 
Na závěr Priya Bahuleyan doporučuje, čistit pravidelně hřeben. „Umyjte si ho dvakrát týdně antiseptickým krémem. Zabráníte tak infekcím a tvorbě lupů.“