647f63021d067image.png
Foto: Shutterstock

Senát ČR pořádá každý rok koncerty ve Valdštejnské zahradě. Stala se z toho již tradice, která je populární jak u turistů, tak u Čechů. Koncerty se konají každý týden od 17 hodin a vstup je zcela zdarma.

Jen dnes, 7. června, se v zahradě uskuteční jeden neplánovaný koncert. Poprvé po 60 letech vystoupí Symfonický orchestr hl. m. Prahy s jazzovým programem. Vstup je taktéž zdarma, ale pozor, koncert začíná až ve 20:00.

Program

8. 6. Symfonický orchestr Musikschule Stuttgart a ZUŠ Liberec

13. 6. Dětský pěvecký sbor Paprsek Mladá Boleslav

15. 6. Orchestr Jesband – ZUŠ Jesenice

27. 5. Komorní smíšený sbor Boni Discipuli, Brno

29. 6. Malý dechový orchestr ZUŠ Vyškov

I kdybyste koncert nechtěli nebo nemohli navštívit, už jen samotná návštěva zahrady rozhodně stojí za to. Je otevřena každý den od 7. hodiny ranní do 19 hodin a o svátcích a o víkendech od 9 do 19 hodin. Její rozloha je neuvěřitelných 14 tisíc metrů čtverečních, a to z ní činí druhou největší zahradu v centru Prahy (největší jsou zahrady Pražského hradu).

Valdštejnská zahrada vznikla na počátku 17. století v době, kdy vznikl i Valdštejnský palác, a to ve stylu manýristického parku. Dodnes prošla zahrada několika úpravami, ale v roce 2012 byl vzhled uveden do stavu z 20. let 20. století. Jedná se o jednu z nejvýraznějších staveb raného baroka.

Zdroj: praguemorning, fok, prague.eu, senat

Reklama