Chodíme s xpixií na obědy do nedaleké školní jídelny, na výběr je vždy ze dvou jídel, objednává se vždy obden (v pondělí na středu, v úterý na čtvrtek...). Na dnešek byly švestkové knedlíky nebo brokolicové řízečky s bramborem.

Takže já jsem si "narazila" řízečky, protože švestky už od dob mého docházení na ZŠ opravdu nemusím... zkušenosti jak se švestkovými knedlíky, tak se švestkovým kompotem a samozřejmě červíky ve mně zanechaly nepříjemné, ba skoro horové vzpomínky. Fuj.

Xpixie se tak těšila na dnešek, a na svoje oblíbené švestkové knedlíky! Ha ha, zakrojila do prvního — a co v něm není kromě švestky a pecky — pěkně uvařený červík! Mohla jsem se smíchy potrhat :) Ona mi totiž tvrdila, jak tam žádní nejsou :) Ještě že jsem zůstala při zemi a nenechala jsem se obalamutit tím, že dneska už je to jinak :) Školní jídelna je prostě školní jídelna, a dovnitř do švestky stejně nikdo nevidí, a už vidím, jak někdo všech x švestek rozkrajuje a kontroluje, jestli tam není něco navíc :)

Švestky si zkrátka nechám ujít v budoucnu :)

Papa benynka

Milá benynko, jak Ti rozumím. Také jsem to nesnášela. Žaludek se mi obracel, vnitřnosti se bouřily a soušky učky se vší silou snažily postarat se o správnou výživu mého těla ve vývinu. Tfuj tajbl. Ale třeba jahodový, borůvkový, meruňkový...jé, tak ty můžu. :o))

 

 

 

Reklama