Kultovní sci-fi seriál Červený trpaslík se dočká tří nových epizod, které odvysílá britská televizní stanice Dave. Ve středu o tom informoval britský server BBC.

Fanoušci britského sitcomu se nových dílů vytrvale dožadovali od roku 1999, kdy televize odvysílala jeho poslední epizody. Třídílný speciál, který bude uveden během velikonočního víkendu, nese podtitul Zpátky na Zemi. Pro příznivce seriálu nové díly představují částečnou satisfakci za jeho nerealizovanou celovečerní verzi, která měla vzniknout již v roce 2004. V pokračování se objeví původní herecká sestava včetně Chrise Barrieho, Craiga Charlese a Dannyho Johna Julese.

Během natáčení byli herci oblečeni do původních kostýmů, které na sobě měli naposledy před 10 lety. „Naše dialogy mají stále stejnou sílu. Připadám si, jako bychom s natáčením nikdy nepřestali," uvedl Craig Charles, který v Červeném trpaslíkovi hraje posledního příslušníka lidské civilizace Dava Listera. Seriál si i ve svém nejnovějším pokračování zachovává původní vizuální podobu, ačkoliv při jeho natáčení byly použity moderní technologie. Interiéry vesmírné lodi tak namísto ateliérových dekorací vznikly v digitální postprodukci.

Sitcom Červený trpaslík začala britská televizní stanice BBC vysílat v roce 1988. Jeho děj se odehrává ve vesmírné lodi Jupiterské důlní společnosti, která putuje vesmírem ve tři miliony let vzdálené budoucnosti. Seriál se dočkal osmi řad, které celkově zahrnují 52 epizod. Stálými členy posádky Červeného trpaslíka jsou kromě Listera kyborg Kryton, evolučně transformovaný Kocour, hologram Rimmer a počítač desáté generace Holly. Seriál několikrát reprízovala Česká televize na druhém programu.

Připomeňte si...

Dívala jste se na Červeného trpaslíka? Těšíte se na další díly?

Reklama