Slunce prochází po většinu měsíce znamením Raka, a zdůrazní tak zájem o naše domovy. Budeme hůře snášet změny, a pokud budeme nuceni opustit náš bezpečný prostor, budeme se snažit zanechat si pootevřená zadní vrátka...

Především v první polovině měsíce se budeme moci spolehnout na své komunikační dovednosti. Kde nebudou stačit naše znalosti, vypomůže šikovná improvizace. Taktéž získáme větší oporu od lidí kolem nás.

Juli

Astrologie je disciplína nesmírně stará. Kořeny má již ve starých civilizacích, které jako první začaly osidlovat různé plodné kouty Země. Ve staré Mezopotámii, Egyptě i východních kulturách lidé sledovali hvězdnou oblohu a postupně vypozorovali první zákonitosti. Dnešní astrologie z těchto starých základů vychází a stále se v průběhu času vyvíjí. Přestože ještě neodhalila všechna svá tajemství, může nám napovědět mnohé informace.

Druhá polovina měsíce přinese větší dynamiku. Energie může proudit ovšem až příliš prudce a nervy mohou snadno ulétnout. Netlačme na pilu a nechme věcem klidný průběh. Všechno má svoje správné načasování, a to je třeba respektovat. Zbrklost může přinést jedině problémy či dokonce úrazy. O půlnoci mezi 22. a 27. přechází Slunce do znamení Lva, a tato energie nám dodá větší dávku sebejistoty. Sebevědomí bychom měli držet stále v mezích a nenechat ho přerůst.

Úspěšný měsíc pro:

Blíženci, Štír, Ryby

Náročný měsíc pro:

Beran, Rak, Váhy 

Úplněk nastává:

12.07.2014 v 13:26 ve znamení Kozoroha 

Novoluní nastává:

27.07.2014 v 00:47 ve znamení Lva

Vít Kuntoš, astrolog
ASTROweb.cz 

Reklama