DONNA KARAN

O vlastnostech červené barvy toho bylo napsáno už dost. O tom, že je to barva velmi přitažlivá, výrazná a nepřehlédnutelná, určitě není pochyb. Všechny tyto vlastnosti přenáší na svou nositelku. Pokud se jich nebojíte, jste tou správnou adeptkou na červené šaty.

Plesová sezona je v plném proudu a ještě bude nějaký ten pátek pokračovat. Jestli se na nějaký bál chystáte, a ještě nejste rozhodnuté, co si obléknete, máte stále čas na pořízení nových šatů. Abyste měly jednodušší volbu, vybrala jsem vám pro inspiraci modely v červené barvě. Záměrně jsem nakoukla do produkce návrhářů, kteří jsou svými večerními toaletami proslulí. Marchesa, Oscar de la Renta, Donna Karan.

Bez jejich šatů se neobejde žádný červený koberec ani jiná významná společenská událost.

Jsem si vědoma toho, že na takové šaty většina z vás nemá finance, ale za inspiraci určitě stojí. Některé jsou střihově velmi jednoduché, založené spíš na materiálu nebo dobrém nápadu.

Pár pravidel, které fungují:

·         Zvolte si odstín, který lichotí vaší pleti. Většina žen u nás má chladný odstín pokožky, ke kterému se hodí chladné odstíny červené: malinová, vínová, melounová, višňová atd. Naopak teplé červeně rajčat, šípků nebo jeřabin budou slušet spíš ženám se světlou pletí, nejvíce zrzkám.

·         Červená je natolik výrazná barva, že nepotřebuje další zdobení. Jednoduchost jí sluší nejvíc.

·         Strukturou bohaté materiály, třeba krajka, brokát, výšivka, by měly mít jednoduchou linii.

·         Heslo: „Méně je více“ platí i u doplňků a šperků. Jeden výrazný šperk, třeba náhrdelník nebo náušnice, úplně postačí.

Ve fotogalerii najdete jak dlouhé večerní toalety pro reprezentační plesy, tak i kratší varianty vhodné k méně okázalým příležitostem.

Foto: Facebook Marchesa, Oscar de la Renta, Donna Karan

Čtěte také:

Reklama