seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Fashion Weeky pomalu končí a pokud se ohlédneme zpět na přehlídková mola, v mnoha pamětích utkvěl jeden módní trend, který se aktuálně vrací a je ho všude plno – červené punčocháče. Na molech se v nich procházely modelky Hermés, Gucci, Miu Miu nebo Burberry a návrháři je sladili s černými barvami, jinými barevnými tóny nebo je vsadily do celočervených outfitů.

Barevné punčocháče nejsou oblíbencem každého a vyžadují jistou odvahu, ale také vkusné kombinování. Lehce se může stát, že místo stylového looku budete vypadat směšně nebo dokonce vulgárně. První vhodnou volbou je monochromatický outfit, tedy sladění do jedné barvy, v našem případě do červené. Pokud zvolíte barevnou kombinaci, řiďte se tím, že méně je více a vyberte si maximálně dvě další barvy, z toho alespoň jednu neutrální (černá, bílá, béžová). Červená je sama o sobě velmi výraznou barvou, která do outfitu vnese vášeň, tak na to při jeho skládání myslete.

408c8ffa-3876-4fbb-8964-d42714998129.jpg
Foto: Profimedia / Gucci, Victoria Thomas, Isabel Marant

Pokud se červené bojíte, začněte pozvolna. Nejdříve pár doplňků, pak přidejte červené ponožky, halenku a odvažte se nakonec i k punčochám. Červenou nemusíte nosit jen na večerní romantické rande. Punčocháče v červené se vám budou hodit ve dne, kdy máte na sobě přes den ve váš klasický den černé punčocháče, ale večer jdete na akci a nestíháte se převléci. Tak si je jednoduše vyměňte za červené a hned budete vypadat jinak. 

Celočerný outfit si zaslouží barevný kontrast, tak se toho nebojte a klidně zvolte tmavý odstín červené. Buďte trochu divocí a zkombinujte elegantní červenou se sportovními teniskami, to už je pro extravagantní tipy. 

08083997-9836-4ce3-8125-33ebbf4ecb0f.jpg
Foto: Se souhlasem Lagatta

Jak je nenosit
Pokud máte rádi barvy a rozhodnete se pro outfit plný duhy, pravděpodobně to nebude vypadat moc vkusně, v takovém případě už červenou nevolte. Ani tehdy, pokud zjistíte, že máte na punčocháčích díru, na červené by to bylo velmi vidět a vzbuzovalo by to vulgární dojem.

Zdroj: thecut, whowhatwear, vogue