Barva oblečení je prvotní a velmi silnou komunikací. Je projevem citlivosti a emotivnosti. Barvou můžeme vyjádřit náladu, povahu, ale též nejistoty a neznalosti.

Prostřednictvím barvy vyjadřujeme otevřenost, neutrální postoj, vlídnost, přátelství a jiné vlastnosti. Barva propůjčuje osobě autoritu, názor, ovlivňuje okolí... Využít barvu ve svůj prospěch je velké umění.

KLÁRA NADEMLÝNSKÁ, MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA

„Červená je vždy v módě a aktuální. Je to sice spíš podzimní a zimní barva (jaro léto 2005 bude asi hodně bílé a pastelové), ale sexy červené šaty jsou věčné.

Červená je velmi vhodná barva do společnosti. Červené společenské šaty, nebo též volánkové šaty a sukně ve stylu flamenga, jsou úžasné a sexy.

Ve své tvorbě používám různé odstíny od klasické červené až po vínovou. Červené splývavé šaty, obepínající ženskou postavu, jsou směsí elegance a dráždivosti (smyslnosti), ale dotyčná je musí umět „vynést“.“

ČERVENÁ A STYL

Existují tři základní pestré barvy: žlutá, červená, modrá a dvě základní nepestré barvy: černá a bílá. Barevné směsi, kde převažuje červená a žlutá, vnímáme jako teplé, barevné směsi s větším podílem modré vnímáme jako studené.

MARKÉTA ANDREJSKOVÁ, MAKE-UP ARTIST:

„Červená pro mne symbolizuje energii, vášeň, životabudič. Světlé typy červená „rozsvítí“, tmavým dodá na dramatičnosti. Všeobecně tato barva přitahuje pozornost, a tak bych se řídila heslem „méně je více“.

V rámci trendů líčení pro rok 2005 se móda vrací k retro stylu, když neodmyslitelným doplňkem filmových hvězd (např. 50. let) byly smyslně červené rty.

Červená se hodí pro líčení slavnostní a večerní. Naopak, je potřeba si dát pozor, jde-li o první rande, abychom protějšek nevystrašily... 

Moc ráda kombinuji červenou rtěnku a světlé oči. Líbí se i glamour styl, kde rty doplňují kouřové oči. Těm odvážnějším nahrává zlatá.

Červenou si zvolí sebevědomý, odvážný člověk. Červená je barvou lásky. Dokáže zastavit provoz, ale též rozzuřit býka s krocanem...“

ČERVENÁ V BAREVNÉ TYPOLOGII

Rozeznáváme čtyři základní barevné typy žen, které jsou pojmenovány podle ročních období: jarní typ, letní typ, podzimní typ, zimní typ.

Zářivě červená vypadá jako základní barva velice nápaditě. Je však vyhrazena pro zimní typ, protože kontrast tmavé a světlé, kterou se tento typ vyznačuje, výrazně zdůrazňuje.

Zimní typ a červená

Vaše barvy jsou nejjasnější a nejchladnější ze všech. Sytá rubínová nebo šarlatová červeň (nikdy tomatová červeň) je pro zimní typ vysloveně vhodná a potrhuje jeho přednosti. Co též vypadá vzrušivě, je třešňová červeň.

ASTROMÓDA A ČERVENÁ

Podle hvězd sluší červená těmto znamením...

ŠTÍR - štírky se rády odvážně oblékají, nechtějí být nikým omezovány a moc jim přistane vyzývavá krvavě červená rtěnka...

STŘELEC - střelkyně milují dobrodružství, nebezpečí a rády se předvádějí. Jejich oblíbené barvy jsou též výrazné: žlutá, oranžová, purpurová a zářivě červená...

BERAN - ženy ve znamení berana jsou sebevědomé, energické, nepřehlédnutelné... Rády jsou středem pozornosti, a i proto jsou jejich oblíbené barvy červená, růžová nebo oranžová. 

IGOR PŘEROVSKÝ, VICEPREZIDENT PRO ZNAČKU A KOMUNIKACI, OSKAR o tom,  co navenek vyjadřuje červená...

Červená je tou pravou barvou pro vyjádření vlastností jako nezávislost, sebedůvěra a možnost výběru, které značku Oskar reprezentují. A ani k jedné z nich se nehodí konzervativní barvy, jako jsou modrá nebo tmavě zelená.

Žena, která používá červenou rtěnku, vyzařuje sebedůvěru, smyslnost a energii (určitě v případě mé manželky).

Kromě jiného je červená barvou, která v posledních 5 letech převládá v mém šatníku…“

 

Reklama