Dnes je Svátek svatého Valentýna a tak se módní téma přímo nabízí. Já vím, že to možná budete brát jako módní klišé, ale barvu lásky si dnes prostě neodpustím. Pro ty, kdo ji mají rádi, přináším pár tipů na oblečení a doplňky.

Valentýn rozděluje Čechy na dva tábory – na ty, kteří ho slaví a na ty, kteří ho považují za „americký“ a upřednostňují jako svátek lásky první máj. Svátek sv. Valentýna přitom ale nemá svůj původ v USA, má původ ve starověkém Římě. Valentýn byl knězem za vlády císaře Claudia. Tento mocný panovník chtěl, aby se každý muž stal vojákem a domníval se, že sňatky muže od nástupu na vojnu odrazují. Dal je tedy zakázat. Valentýn ale jeho nařízení nedodržoval a dál zamilované páry oddával. Císař dal proto Valentýna zavřít do vězení.

Čtěte také:

Valentýnské rty v ombre stylu

Jděte do červené po vzoru celebrit

Všichni, kterým Valentýn pomohl v jejich lásce, začali pod okny vězení shromažďovat přáníčka a drobné dárky, včetně dcery jednoho ze žalářníků. Valentýn, ač byl kněz, se do této dívky zamiloval, a v den jeho popravy, 14. února 269 jí zanechal vzkaz, kde stálo: „Od tvého Valentýna“.

Právě zde mají původ valentýnská přáníčka. A protože s láskou je neodmyslitelně spojená červená barva – barva srdce, zvolte 14. února oblečení právě v této barvě.

Pokud se neradi podřizujete masovým zvyklostem a jdete na just proti nim, nechce si červenou třeba na jindy.

Ale inspirovat se můžete už nyní. Klikněte na jednu z fotek a otevře se valentýnská fotogalerie

Foto: Takko a Fashion Days

Reklama