Červená
Jestliže doteď to byla kvůli filmu Barbie všude růžová na růžové a s růžovou, na podzim se očekává, že otěže převezme výrazná červená. Tu totiž do svých kolekcí zakomponovaly významné značky i designéři. Zatímco někteří přidali červené doplňky, jiní odprezentovali celé červené modely, jako třeba Alejandro Alonso Rojas a další. 

64ef13aac71efobrazek.png
Foto: Profimedia

Máslově žlutá
Nebude to samozřejmě jen červená barva. Další hodně exponovanou bude žlutá, konkrétně v odstínu másla. Ve svých kolekcích ho převedly například značky Givenchy nebo Chloé.

64ef13d04ca95obrazek.png
Foto: Profimedia

Kožené (koženkové) sety
Kůže a koženka se na podzim nepředstaví jen v podobě klasických bundiček křiváků, ale všude jí bude mnohem více. Značky budou nabízet maxisukně, sáčka, blejzry, topy, kraťasy, šaty, ale třeba i koženkové košile. Ve své kolekci to ukázala třeba značka Brandon Maxwell.

64ef1403d619eblobid0.png
Foto: Profimedia

Návrat k jednoduchosti
Je to tak trochu uniforma topmodelek, když si vyjdou na běžné pochůzky, ale na podzim tuto kombinaci oblečení uvidíme mnohem častěji a na více lidech. Alespoň to prorokují kolekce Dior nebo Bottega Veneta. A o čem že je tady vlastně řeč? O jednoduchých modelech, které sestávají z pohodlných džínů se širokými nohavicemi, z jednobarevného trička či košile a z oversize blejzru ve stylu saka po dědečkovi.

64ef141e5438aobrazek.png
Foto: Profimedia

Peplum
Už dříve v roce 2023 jsme mohli pozorovat, že peplum střih slaví novou vlnu popularity. Vynesla ho například princezna Kate nebo první dáma Eva Pavlová. Proto není divu, že ho do svých podzimních kolekcí zařadila celá řada značek, jako je Brandon Maxwell nebo Dior. 

64ef144acac30obrazek.png
Foto: Profimedia

Vesmírný glam
Potisky inspirované vesmírem budou na podzim velmi trendy, objevily se například u Thoma Browna nebo Giambattisty Valliho a stranou se nedržel ani Gucci. Z motivů jsou to mimo jiné planety nebo třpytivé látky evokující hvězdnou oblohu.

64ef14704cf46obrazek.png
Foto: Profimedia

Barevné punčochy
Někdo na ně nedá dopustit a někdo je považuje za módní peklo. My v redakci se přikláníme spíše ke druhé skupině. Versace, Miu Miu a další se ovšem rozhodly, že barevné průsvitné punčochy budou způsobem, jak obohatit podzimní šatník.

64ef14b0ddb31blobid0.png
Foto: Profimedia

Dlouhý černý kabát
Pokud ho ještě nemáte v šatníku, tak letošní podzim je ideální k jeho pořízení. Značky se totiž předhánějí v jejich nabídce. Dlouhé černé kabáty se hodí ke všemu, a když vyberete kvalitní kousek, vydrží vám roky. A nejvíc trendy délka? Těsně nad kotníky.  

64ef14cad3af0obrazek.png
Foto: Profimedia

Šátek jako přehoz
Michael Kors nebo Saint Laurent napovídají, že na podzim se zblázníme do šál a šátků ve velikosti deky. A to je velmi pohodlný, praktický a teploučký trend!

64ef150c63c9cblobid0.png
Foto: Profimedia

Zdroje: Elle, Refinery29, Glamour Magazine, Profimedia

Čtěte také:

Reklama