obyvak

Jaro spěje ke svému konci a zelená už letos nebude krásnější a svěžejší než právě teď v červnu. Hýří mnoha odstíny, od světlounké, svěží až po sytou. Příroda osvěžená letním deštěm je tou nejlepší inspirací. Co takhle zelená v bytě?

Podle psychologů má zelená barva uklidňující účinky, připomíná nám přírodu, a proto má příznivý vliv na naši psychiku. Hodí se takřka do všech místností, ale musí se pečlivě vybírat její odstín. Ačkoliv je zelená považována za studenou barvu, má i své „teplé“ odstíny, které jsou do bytu nejvhodnější. Patří mezi ně hlavně olivová, lipová, mátová či khaki.

loznice

Studené a temné odstíny jako je například smaragdová nebo petrolejová sice působí luxusním dojmem, ale hodí se spíš do velkých reprezentativních salonů, než do běžného bytu.

koupelny

Pokud ji máte rádi, použijte ji spíš na doplňcích.

Říká se, že není vhodná do kuchyní, protože snižuje chuť k jídlu, ale zase je to věc názoru a samozřejmě vašeho vkusu. Pokud se vám líbí, klidně ji použijte. Vypadá dobře jako osvěžující doplněk k šedé, jemné pastelové odstíny se hodí k rustikálnímu nábytku a přírodnímu dřevu.

kuchyn

Zelená je ideální barvou do ložnic a do velkých koupelen, kde má vyloženě relaxační účinky.

Když zelenou barvu ještě podpoříte květinovými vzory a motivy, přenesete si do bytu kus přírody. A to je docela fajn pocit. Co myslíte?

Podívejte se na pár ukázek zajímavých příkladů, jak použít zelenou v bytě, aby působila mile a sympaticky.

Foto: Dulux.cz

Čtěte také:

Reklama