Pěstování bylinek je poměrně jednoduché a nepotřebujeme k němu zahradu. Stačí nám truhlík za oknem, nebo na balkoně. Čerstvé jsou určitě nejlepší, ale pokud se nám krásně rozrůstají, můžeme je ostříhat. Tím nejen podpoříme jejich růst, ale získáme i zásobu voňavého koření na zimu, kterému se to kupované nikdy nevyrovná. Jak je správně usušit, si připomeneme v tomto článku.

Také se vám bylinky krásně rozrůstají a nestačíte je konzumovat čerstvé? Tak si je usušte. Červen je pro první sklizeň máty, meduňky, bazalky, oregana, tymiánu a spousty dalších voňavých bylinek ideální. Jsou krásně svěží, zelené a úžasně aromatické.

garden

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Já osobně je sklízím dříve, než vyženou do květu. Jsou tak mnohem křehčí a dají se zužitkovat nejen listy, ale i lodyhy.

Kdy sklízet? Nejlepší je horké, suché a slunečné počasí, nejlépe dopoledne a poledne. To mají bylinky nejlepší vůni a chuť.

Jak sklízet? Některé bylinky třeba máta, meduňka, oregano se můžou seříznout poměrně radikálně, protože snadno obrůstají. Pozor byste měli dát u tymiánu, bazalky nebo šalvěje a nestříhat až na „dřevo“, ale jen mladé výhonky, aby rostlina nezaschla a měla sílu znovu obrazit.

Kde a jak sušit? Nejdůležitější je suché stanoviště s dobrým prouděním vzduchu, třeba půda, čistá zahradní kůlna. Za suchého a teplého počasí můžete sušit i venku, ale pouze ve stínu. Třeba v pergole nebo pod střechou. Čím rychleji a důkladněji bylinky usušíme, tím lépe.

Delší rostliny je dobré svázat do menších „kytic“ a zavěsit „hlavou“ dolů. Samostatné listy můžeme sušit v tenké vrstvě na sítech. Tenká vrstva je důležitá, aby se bylinky nezapařily a nezčernaly. Pak by byly nepoužitelné.

Jak poznáte, že jsou správně usušené? Jako když sušíte seno. Musí vám v rukách „chrastit“ a snadno se lámat na drobné části. Když rozemnete listy mezi prsty, cítíte opojnou vůni.

Jak je správně uskladnit. Pokud jsou bylinky opravdu suché, neváhejte a vložte je do skleněných dóz (nejlépe z tmavého skla) s pevně uzavíratelným víčkem. Pokud takové nemáte, postačí zavařovací sklenice, ale ty musíte uskladnit v temnu a suchu.

Dobře usušené a uskladněné bylinky vám vydrží až do příští sklizně.

Jak jste na to s pěstováním bylinek vy, milé ženy-in? Bez které si nedokážete svůj jídelníček představit? Sušíte si bylinky, nebo je konzervujete, nakládáte, či zamrazujete? Napište nám o svých zkušenostech.

Čtěte také:

Reklama