Divadlo Dobeška znají mnohé z nás jako místo, kde sídlí legendární divadlo Sklep. Dobeška ale žije bohatým kulturním životem a kromě Sklepáků tady můžete vidět a slyšet naživo například Ivu Bittovou, anebo můžete v divadle strávit třeba celý den i se svými dětmi...

dobeska

Dětský den na Dobešce
sobota, 1. 6. 2013, 15.00

Daleká cesta Kanišky a Arašída (zahájení pohádkou)                                                  

Arašíd a Kaniška jsou skřítci. Žijí v podzemních domečcích a chytají mušky. Jednoho dne však Arašíd dostal Kopací nemoc a tak  se museli skřítci vydat na cestu, aby našli Sprchorybu. Inscenace, ve které jsou možnosti loutkového divadla využity k výletu do pitoreskního, fantastického světa. Scénu tvoří soustava různě propojených kukátkových divadýlek a v nich žijí neuvěřitelné bytosti. Některé se dají rozsvítit, jiné zas mají na hlavě vodotrysk. Jsou tam i takové, které žerou skřítky. Je to loutkové divadlo, které se nespokojí s analogií reality, nýbrž si vytváří vlastní životní prostor, aby se mohlo samo vydat na dalekou cestu do lidské fantazie. Divadlo Mimotaurus

Po skončení pohádky od 16.00 jsme přichystali ve spolupráci s firmou Asseco Solutions, a.s. bohatý program.           

Děti i dospělí si budou moci vyzkoušet – simulátor, který realisticky napodobuje jízdu závodního auta po závodním okruhu. To vše za účasti Petra Fulína – českého reprezentanta v Evropském poháru cestovních vozů, který v loňské sezóně obsadil 3. místo.

Nebo si děti mohou zasoutěžit v blízkém okolí Divadla a získat sladké odměny, zazávodit na dětských čtyřkolkách, vyzkoušet auta na dálkové ovládání.

A k tomu všemu cukrová vata a balónky plněné heliem pro všechny děti zdarma.

dobeskasal

Kinokavárna: Hledá se prezident
5. 6. 2013 středa, 19.30

Jeden z historických okamžiků novodobých českých dějin – první přímou volbu hlavy státu v České republice – zachytil režisér Tomáš Kudrna v novém dokumentárním filmu Hledá se prezident v produkci společnosti Negativ a v kinech se objeví dva týdny po inauguraci nového prezidenta. Na pozadí dramatických událostí doprovázejících první prezidentské volby se tvůrcům podařilo zachytit obraz jednotlivých kandidátů tak, jak je nebylo možné poznat prostřednictvím zpravodajských médií. Film přináší řadu pohnutých i humorných momentů z volebního zákulisí a přibližuje divákům soukromou tvář kandidátů i lidí v jejich blízkém okolí. Filmový štáb s většinou uchazečů o prezidentský úřad natáčel už od července minulého roku, zaznamenal dramatické okamžiky při shromažďování podpisů, zákulisí volebních kampaní devíti kandidátů v prvním kole i finále prezidentské volby v kole druhém. Ústřední osou filmu je cesta hlavních kandidátů od začátku jejich volební kampaně až k rozhodujícímu okamžiku volby.

Mlýny
13.6. čtvrtek 19:30

Kultovní představení z vojenského prostředí. Nejúspěšnější drama divadla Sklep všech dob!

Iva Bittová a Bardolino
17.6. pondělí 20.00

Společný koncert Ivy Bittové a tria Bardolino.
Zazní autorské skladby I. Bittové a členů tria..

bardolino

Iva Bittová prošla mnoha hudebními žánry od alternativy přes jazz, rock, klasickou hudbu včetně hostování v opeře /role Dony Elviry W.A.Mozart/. Dodnes se hledá pojmenování jejího hudebního jazyka, který je pro mnohé naprosto originální. Housle ji provázejí a usměrňují ji celý život, obtížná technická cvičení jí dodávají řád, jistotu, a odhalují její vnitřní pochybnosti. Její komunikace je založena na vibraci a rezonanci zvuku houslí a hlasu. 

bittovaSkupina Bardolíno hraje ve složení  -  Pavel Fischer, jako iniciátor spojení s Ivou Bittovou a jejím charismatickým uměním, je autor, který se přirozeně pohybuje mezi vážnou hudbou a kořeny lidové hudby a folklóru. Vedle sebe má temperamentní Margit Klepáčovou, která svou virtuózní hrou na violoncello, navíc i barevným zpěvem a také vlastním nepřehlédnutelným autorským vkladem vytváří ve dvojici silný ženský protipól. A trojici doplňuje perkusista Camilo Caller.  

Radost z muzicírování, odvaha pustit se do něčeho nového, nadšení a nakažlivý výsledek zpěvu i hry, překračování žánrových hranic...to je hned několik důvodů poslechnout si uskupení s tajuplným názvem Bardolíno

Spojení všech umělců do jediného koncertu přinese jedinečný zážitek

Více o programu Divadla Dobeška najdete na stránkách www.divadlodobeska.cz

Reklama