Skončila velká porada, hurá zase k vašim příspěvkům! Čtenářka Lalica mi poslala k dnešnímu tématu svůj kočičí příběh.


lalica - kocky

Už jako malá holka jsem vždy měla „svou kočku".Tenkrát ještě nebyli křečci nebo minikrálíčci, tak jsem si našla to nejmenší chlupaté zvířátko, které se na vesnici vyskytovalo. Vždy jsem milovala kočky a ony mi mou přízeň vracely dlouholetým přátelstvím. Chodívaly za mnou nejen pro potravu/o tu se ostatně na vesnici rychle postaraly samy/,ale pro pohlazení. „Asistovaly" mi při práci na zahrádce, předly při učení, čekávaly na mně na břehu říčky, když jsem se koupala.

Uběhlo pár let, já se vdala, dvakrát jsme se přestěhovali, narodily se děti...

lalica - kocky

Poslední naše bydliště je na okraji města. Hned v první dny přišla na dvůr kočka ze sousedství. Pak už chodívala pravidelně. Bohužel, jak už to ve městě bývá, po čase se už neobjevila. V okolí jezdí auta, vlaky, je tu hodně psů hlídajících objekty. Poslední kočka Flekuška byla u nás nejdéle, velmi mazlivá a hodná. Po třech letech k nám jednou na dvorek přivedla vyhublého černého kocourka. Bylo nám to dost divné, protože vždy chodívala sama. Kocourek rostl a sílel, krmily se s oblibou z jedné misky. Flekuška jednou lízla mléko a třikrát Čertíka po hlavě, on naopak.... Pak Čert nepřišel 3 týdny. Když jsem jej pak uviděla pod stromem, jímala mně hrůza. Byl celý potrhaný, náprsenka mu visela v cárech, tlapky do krve poraněné. Snad nějaký pes, nebo jiné zvíře. Kocour nešel ani blíže,ale potravu si vždy vzal. Jeho plachost se pomalu ztrácela a tak jsem mu mohla rány ošetřit a vydesinfikovat. Za měsíc byl opět fešák. Flekuška se s ním s oblibou procházela spolu se také vyhřívali na sluníčku.

S prvním padajícím listím se Flekuška ztratila.

lalica - kočka

Vícekrát nepřišla. Muselo jí něco postihnout, možná byla nemocná a tušila to, když nám přestavila svého „přítele". Možná je Čert jejím synem a ona mu chtěla zabezpečit domov a laskavé zacházení, kdoví...

Čert je kocour jakého svět neviděl, statný, s očima jako hvězdy. Kožíšek má už prošedivělý, to asi z té hrůzy, co jej před časem potkala.

Dokonce se také spřátelil s pejskem Mikym a chodívá se s ním venčit. „Plují" bok po boku sněhovou cestičkou, sem tam do sebe drcnou hlavami nebo packou. Čert nás vyprovází i kus od domu. Na dvorku je všemocným pánem a žádného kočičího vetřelce sem nepustí. Myš jsme u domu neviděli ani nepamatujeme. I ty mají z něj vítr. Jeho pružná a hbitá postava připomíná pantera.

miky

Čert s námi griluje i opéká, uklízí dvorek i seká trávu.je to zkrátka věrný společník, který svou přízní splácí naší péči o něj. Flekuška jistě věděla, proč k nám kocourka přivedla. Jen doufám, že si bude náš chlupatý kamarád dávat na sebe pozor při všech kočičích dobrodružstvích.......

Lalica

Mazlíčkové téma

Potřebujeme povzbudit, protože Charonek na tom neí poslední dobou zdravotně nejlíp, posílejte mi proto dnes příspěvky do Mazlíčkovho tématu! Příspěvek musí obsahovat fotku mazlíčka, o kterém píšete a nějakou historku, kterak mazlíček stonal a jak to dobře dopadlo!

Reklama