Vzhledem k tomu, že většina rodičů si při nákupu nové obuvi v prodejně není jista, zda se jedná o vhodnou, či naopak nevhodnou obuv, zavedla Česká obuvnická asociace ve spolupráci s Českou ortopedickou společností dobrovolnou certifikaci dětské obuvi. Hledejte Žirafu!

Nákupu botiček se nevyhne žádná z nás, která má doma děti. Svým dětem chceme vždycky dopřát to nejlepší, někdy je ale těžké se v nabídce zorientovat. Obchody jsou zaplavené zbožím, ze kterého přechází zrak, rodiče řeší především cenu a kvalitu, děti se orientují podle toho, jak botička vypadá... „Mami, já chci ty červené s Medvídkem Pú!“ volají Pepíček nebo Mařenka, a my bychom jim rády vyhověly, jenomže na nás je zodpovědnost za to, aby se jejich nožka vyvíjela tak, jak má... je sice hezké, že Honzík ve školce bude z nových papuček Mařenky na omdlení, protože „ty s medvídkem Pú“ jsou prostě zrovna in a Marušce moc sluší, ale co když zrovna tyhle nejsou bezpečné a zdravotně nezávadné?

botičky

Jak se v tom vyznat? Pomůže vám certifikace Žirafa

certifikát žirafaVe snaze prezentovat prodejcům a rodičům dětí vhodnou formou zdravotně nezávadnou obuv pro děti zavedla Česká obuvnická a kožedělná asociace značku „Zdravotně nezávadná obuv - bota pro Vaše dítě“. Kritéria pro certifikaci stanovil tým odborníků ve spolupráci s Českou ortopedickou společností. Tato kritéria mohou a jsou průběžně doplňována dle současných poznatků o zdravotně nezávadném obouvání dětí.

Systém je plně otevřený pro všechny, kteří chtějí na náš trh dodávat kvalitní, zdravotně nezávadnou dětskou obuv, jedná se ovšem o systém placený a poměrně nákladný. Obuv k certifikaci mohou přihlásit jak domácí výrobci, tak i tuzemští a zahraniční dovozci.

Obuv, která získá certifikát, může být označena certifikační značkou a registrovanou visačkou s motivem žirafy. S každým držitelem certifikátu je uzavřena licenční smlouva, aby nemohlo docházet ke zneužívání značky. Kontrolu označování dobrovolně certifikované dětské obuvi visačkou žirafy v prodejní síti provádí po dohodě s ČOKA Česká obchodní inspekce. Zneužití značky je posuzováno jako falzifikát značky a je právně postižitelné.

Co to znamená, když dětské boty mají takzvanou „Žirafu“?

Boty, které úspěšně prošly certifikačním řízením odpovídají požadavkům na ortopedickou a hygienickou nezávadnost a bezpečnost při používání, obdrží certifikát zdravotní nezávadnosti. V prodejně tuto obuv rozpoznáte snadno -je označena visačkou s logem žirafy a nápisem „Zdravotně nezávadná obuv - bota pro Vaše dítě“.

Ve spolupráci s www.boticky.com

Reklama