Před lety jsme "adoptovali" kočičí miminko - kocourka. Byl celý černý, dostal jméno Čert.

Vypipali jsme ho až do pořádného kocouřího mládence. K nám na prázdniny jezdívala jedna tetička, která ale nebyla moc oblíbená. Vždycky se přihrnula, sedla do křesla a sháněla se po Čertovi. Když se jí ho podařilo přilákat na nějaký pamlsek, čapla ho do náručí a muchlovala, jako by to bylo miminko. A to Čert nesnášel. Vždycky se jí drábkem zasekl do ruky a ona s výkřikem ho hodila na zem.

Jednou si dcerka hrála s plechovou myškou, která se natahovala na klíček a pouštěla ji po pokoji. Tetka opět seděla v křesle a myška jí "vběhla" pod nohy. Vytřeštila oči, nohy vystřelily do vzduchu a slyšeli jsme ječení. Tetička totiž nesnášela myši a zvířátka jim podobné. Od té doby si dcerka raději hrála s myškou venku. Ale tuto příhodu si zapamatovala náš Čert.

Opět nastaly prázdniny a tetka opět byla u nás. Ráno si tetička vyšla na zahradu. Když se ale chtěla vrátit, noha jí zůstala viset ve vzduchu. Nemohla dokončit krok u prahu, protože na něm ležel Čert a pohrával si se živou myškou. Uslyšeli jsme hrůzostrašný výkřik a ránu. To tetička omdlela. Po chvilce se vzpamatovala a chvíli po tom, co Čert odkráčel s myškou pryč, si sbalila saky paky a byla pryč i ona. Od té doby už k nám nejezdila. A Čert? Dožil se úctihodného věku 17 let a teď na nás určitě kouká z obláčku ve zvířecím nebi.

Všechna "zvířátka" i zvířátka zdraví

Januše.


Haf, děkuji za pozdrav :)!

To je kočkám podobné, jejich panička je chce nakrmit a ony hned drápkem, fuj, že se nestydí! Něco takovéhjo JÁ bych nikdy neudělala! Já si pamlsky beru decentně, ani prstíček paničce neoslintám.

redakce@zena-in.cz

Reklama