Zdravím všechny,
 
i já si moc dobře vzpomínám na to, když jsem byla malá holka a nás pravidelně každý rok navštěvoval Mikuláš s čertem. Ten anděl tam většinou chyběl, ale co, mně šlo přece hlavně o toho Mikuláše.

Taky si moc dobře pamatuji, jaký jsem měla z čertů strach. Ještě že byl po ruce táta, abych se ho mohla chytit. Jo, to se potom machrovalo. Vždycky jsem připravovala už pár dní dopředu nějakou tu básničku, abych to měla brzy z krku.
 
Když jsem trošku povyrostla, přestala jsem mít z čertů strach. Bráchové mi totiž řekli tajemství, že to vlastně žádní čerti nejsou. Zprvu jsem jim moc nevěřila, ale když pak jednou jednomu čertovi u nás upadl ocas, uvěřila jsem.

Samozřejmě že jsem dělala, že nic nevidím a občas jsem taky předváděla, že z nich mám pořád velký strach. To kvůli rodičům, aby nebyli tak zklamaní, že se jim to nepovedlo, a taky abych jim udělala trochu radost. 
 
Když jsem byla ve třetí třídě, vzali mě bráchové sebou o čertech ven. Bydleli jsme ve velkém městě, a tak jsme vyrazili na náměstí, do středu našeho města.

Můžu říct, i když jsem věděla, že to jsou vlastně jenom převlečení lidé, stejně ve mně nějaký ten červíček pochybností byl. Byla jsem z toho všeho fascinovaná. Taková spousta čertů a tolik Mikulášů. Vypadalo to, jako kdyby měli velkou poradu. Byla to paráda. Moc ráda na to vzpomínám.
 
No a nakonec nějaká básnička:
 
"Až Tě večer čerti lapnou,
až za Tebou pytel zapnou,
nebraň se a neměj zlost,
na světě je lidí dost.
V pekle teplo, jídlo, pití,
                                                          samej ocas - závidím Ti!" 

Fidy

Milá Fidy,
děkuji nejen za Váš příběh, ale také za básničku. Jen nevím, zda bych s ní jako malá u Mikuláše uspěla. Možná tak u čerta, ale do pytle a pak rovnou do pekla jsem nikdy nechtěla :-). 

Jak Vaše děti reagují na Mikuláše? Chodila jste Vy někdy převlečená za čerta, či za anděla? Kde jste si vypůjčila oblečení? Jak jste vypadala? Máte fotografie - pošlete nám je!

                                                   redakce@zena-in.cz
Reklama