kvasnice-seznam.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Možná si říkáte, že je droždí jako droždí a po kterém sáhnete je v podstatě jedno. Tak to ale úplně není. Správná volba droždí totiž může být klíčová pro náš pekařský výsledek.

Čerstvé droždí

Čerstvé droždí je třeba předem rozpustit ve vlažné vodě nebo mléku. Obsahuje kvasinky Saccharomyces cerevisiae a vodu a kvasný proces právě nastává při styku s cukrem a vodou. Čerstvě lisované droždí má béžovou barvu, jemnou texturu, příjemnou vůni a dá se lehce rozdrobit. Malá balená kostička čerstvého droždí o váze 42 gramů se většinou použije na 1 kg mouky.   

Čerstvé droždí se skladuje v lednici a má poměrně krátkou trvanlivost. Není ale problém ho zamrazit, v mrazáku vydrží několik měsíců.

Sušené droždí

Sušené droždí je dehydratovaná verze toho čerstvého, která prošla procesem sušení. Tím pádem se zvýšila jeho trvanlivost. Má také menší objem (obvykle se prodává v malých sáčcích) a vyšší koncentraci. Od čerstvého droždí se také liší ve způsobu použití. Nedá se z něj totiž připravit kvásek, pouze se smíchá s mouku, následně se přidají další ingredience, vytvoří se těsto a nechá se kynout. Příprava je proto mnohem jednodušší, naopak samotný proces kynutí ale trvá delší dobu.

Lze nahradit jedno druhým?

Pokud zrovna nemáte po ruce čerstvé droždí, nebo si chcete ulehčit práci, stačí, když jednu kostku čerstvého droždí (42 g) nahradíte 7 g sušeného droždí. Můžete si pro lehčí přepočet zapamatovat, že sušené droždí je přibližně 6x koncentrovanější než to čerstvé.

Zdroj info: dumazahradapochutnamsijimezdraveschaer