Pomalu se nám blíží léto a s ním i teplé počasí. A každému určitě přijde vhod sklenice čerstvé ovocné nebo zeleninové šťávy. Pokud dáváte přednost té domácí před kupovanou v obchodě, určitě si do kuchyně pořiďte odšťavňovač nebo lis na citrusy. Připravte se ale na to, že pokud nemáte ovoce a zeleninu z vlastní zahrady, příliš neušetříte. Právě naopak.
Takže se před koupí důkladně rozmyslete, jestli tohoto pomocníčka opravdu "potřebujete", nebo jestli vám po čase bude jen zbytečně zabírat místo v kuchyňské lince.

"Pokud budete chtít odšťavňovat pouze citrusové plody a žádné jiné ovoce ani zeleninu, postačí vám lis na citrusy. Je totiž levnější než odšťavňovač, pořídíte jej v cenových relacích od 300 do 900 Kč. K dostání jsou ale i lisy na citrusy, které stojí přes tři tisice, protože mají speciálně upravený design," radí nám majitel kuchyňského studia pan Vývoda.

Nechystáte-li se ale lisovat kvanta citronů, pomerančů a citrusů, postačí vám klasický ruční lis na citrusové plody. Oba dva vlastně fungují stejně. Půlku citrusového plodu přitiskneme na vroubkovaný kužel uprostřed horní misky. U ručního lisu otáčíme ovocem rukou, u elektrického se po přitlačení roztočí motor a kužel se pohybuje sám, a tím citrusový plod "vymačká".
U obou druhů odteče šťáva štěrbinami v horní misce do misky dolní, odkud si ji pohodlně vylejete.

"Při výběru lisu na citrusy hraje velikou roli příkon. Čím je vyšší, tím je vyšší rychlost lisování. Standardní přístroje mají příkon 30 W, ty lepší jej mají samozřejmě vyšší. Přednost dáme přístroji s průhlednou miskou na šťávu, která má pokud možno i rysky, které označují množství vymačkané šťávy."

Máte-li vlastní zahrádku a z ní přísun čerstvého ovoce a zeleniny a zároveň máte větší rodinu, která chce zdravě žít, doporučujeme vám koupit si rovnou odšťavňovač.

"Výhodou odšťavňovače oproti lisu na citrusy je to, že si můžete připravit čerstvou šťávu prakticky z jakéhokoliv ovoce nebo zeleniny. Pro rodinu s vlastní zahrádkou se tedy odšťavňovač opravdu vyplatí. Ovoce a zelenina, které nelze v přístroji zpracovat, bývají uvedeny v návodu každého přístroje."

Odšťavňovač se skládá ze speciálního řezacího kotouče a dvou nádobek. Ta jedna je na vzniklou šťávu a ta druhá na odpad - dužinu a zbytky plodů. Některé přístroje mají speciální vývod, pod který si můžete připravit sklenici a šťáva vám nateče rovnou do ní.

"Přístroj pracuje tak, že očištěné ovoce nebo zeleninu vložíme do plnicího hrdla, odkud se dostává na řezací kotouč, který je odšťavní a rozdělí na odpad a šťávu, jež putují každý zvlášť do připravené nádobky."

Ceny odšťavňovačů jsou už poněkud vyšší než ceny lisů na citrusy. Pohybují se od 800 do 3 000 Kč.

"Odšťavňovač vybíráme podle příkonu a počtu otáček (může být až 14 000 otáček za minutu). Kvalitnější přístroje mají regulátor otáček, který využijeme při zpracování více druhů ovoce.
Důležitá je i doba, po kterou může být přístroj v nepřetržitém provozu. Pokud tedy chcete vyrábět větší množství šťávy, měla by být tato doba co nejdelší."

U obou přístrojů by mělo být samozřejmostí, že jdou dobře rozebrat na jednotlivé díly, čímž si velmi usnadníme čištění, pokud možno v myčce na nádobí.

Pomoci s výběrem kuchyňského pomocníka se pokusila                       

 
Reklama