Není nutné vyrazit do lékárny a nakoupit multivitaminové kapsle pro celou rodinu. Ani se spokojit s dovozem. Svěží, červená a zralá rajčata plná živin se pěstují celoročně přímo v naší republice. Bez chemie, ale s důkladnou péčí je pěstují na Moravě v největším skleníku v republice. Rajčata se k vám dostanou čerstvě utržená přímo z keře.
Rajčata jsou pro lidský organismus přínosná zejména kvůli vysokému obsahu vitaminů C, B, K a A, ale opomenout nesmíme ani antioxidanty niacin a biotin, které likvidují volné radikály v našem těle. Chrání tak proti škodlivinám, které do našeho těla dostáváme nezdravým a hektickým životním stylem. Důležitý je také obsah kyseliny listové, kterou využijí především těhotné ženy.

Rajčata fungují i jako balzám pro naše vlasy i nehty, jelikož obsahují vysoké množství vitaminu B7, který podporuje krvetvorbu a tím napomáhá regeneraci naší pokožky, vlasů i nehtů. Prospěšný je i zinek, díky kterému se zbavíte suché kůže, lámavých nehtů, roztřepených vlasů i bolavých koutků úst.
obrazek.png
Pokud držíte dietu, pak vás jistě potěší, že rajčata mají průměrně pouze 22 kcal na 100 gramů a jsou bohatá na draslík, který způsobuje odvodnění organismu. Na naše trávení má dále příznivý vliv vláknina. Rajčata se doporučují i v případě depresí a nespavosti, jelikož v nich obsažený bróm má zklidňující účinky.

Zároveň se vám rajčata postarají o bystrý zrak, jelikož obsahují nejvíce lykopenu ze všech druhů potravin. Lykopen se vyskytuje ve slupkách rajčat a je zodpovědný za jejich červenou barvu. Zajímavostí je, že se lykopen nejlépe vstřebává po tepelném zpracování a za přítomnosti tuků. Díky tomu se už domácí rajská nezdá jako nezdravý oběd. Pokud však přeci jen chcete vařit zdravěji, doporučujeme vám rajčatový koláč s kozím sýrem.

Krásně červená rajčata si i během zimy můžete dopřát v prodejnách Tesco pod prémiovou značkou Tesco Fines. Například rajčata Brioso, 400 g, za 44,90 Kč, nebo rajčata Cherry sweet, 250 g, za 44,90 Kč.

Reklama