Je jedno, zda vodovodní kohoutek, zásobník, sud s dešťovou vodou nebo studna - pomocí čerpadel či domácích vodáren můžete optimálně využívat jakýkoliv zdroj vody pro zavlažování zahrady nebo zásobování domácnosti vodou. Ponorná čerpadla vám zase spolehlivě pomohou odčerpat vodu ze zaplaveného sklepa nebo ze zásobníku.

Bohdan Drobný, produktový specialista firmy Gardena:

Gardena nabízí celou řadu čerpadel od modelů pro zavlažování zahrady, k odvodňování či pro zásobování domácnosti užitkovou vodou. Všechny modely se vyznačují vysokým výkonem, moderními funkcemi, pohodlným používáním i atraktivním designem.

GardenaGardena zahradní čerpadlo 3500/4 Classic
Toto kompaktní zahradní čerpadlo je díky většímu sacímu výkonu a tlaku ideální pro zavlažování, zvyšování tlaku nebo k přečerpávání či vyčerpávání vody ze zásobníku na dešťovou vodu nebo chlorované vody z bazénu. Dva výstupy umožňují současný provoz dvou zavlažovacích příslušenství. Velký plnicí otvor usnadňuje zprovoznění čerpadla před použitím, a díky ergonomickému držadlu se čerpadlo snadno přenáší. Keramické těsnění a zdvojený systém těsnění mezi motorem a oběžným ústrojím čerpadla, zajišťuje bezpečnou obsluhu a ochranu před poškozením.
Doporučená maloobchodní cena je 2 690 Kč včetně DPH.

GardenaGardena benzinové motorové čerpadlo 9000/3 Classic
Toto lehké a kompaktní benzinové motorové čerpadlo pro flexibilní použití bez elektřiny, je díky výkonnému dvoudobému motoru ideální pro zavlažování, zvyšování tlaku a přečerpávání nebo běžné čerpání vodovodní, podzemní, dešťové a chlorované vody z bazénu. Plynulá regulace umožňuje nastavování výkonu čerpadla podle konkrétního použití. Integrovaná zpětná klapka zabraňuje prosakování vody ze sací hadice při pauze nebo vypnutí čerpadla. Čerpadlo je vybaveno vypouštěcím šroubem pro snadnější údržbu při zazimování.
Doporučená maloobchodní cena je 7 290 Kč včetně DPH.

Čerpadla na čerpání dešťové vody ze sudu

Tyto typy čerpadel jsou ideální k využívání dešťové vody z nádrží, barelů či sudů. Vodu buď můžete naplnit jednoduše do konví, nebo můžete na výstup z čerpadla napojit zavlažovací pistoli či sprchu. Druhou možností je pak připojení zavlažovacích trysek, postřikovačů nebo systému kapkové závlahy Gardena Micro – Drip.

GardenaGardena čerpadlo do sudu 4000/2 Classic
Vysoce kvalitní materiály garantují výkonný provoz s nízkou hlučností. Bezúdržbový kondenzátorový motor efektivně a tiše čerpá vodu prostřednictvím 2stupňového oběhového kola. Integrovaný filtr a přídavná základna brání nasávání velkého množství nečistot. Plovákový spínač zabraňuje chodu naprázdno - při nízké hladině vody je provoz čerpadla automaticky zastaven. Předností čerpadla je snadná a pohodlná obsluha - teleskopickou trubici lze plynule výškově nastavovat, regulovat lze i množství přiváděné vody.
Doporučená maloobchodní cena je 1 890 Kč včetně DPH.

Ponorná čerpadla

Ponorná čerpadla se dělí na čerpadla určená pro odčerpávání čisté nebo mírně znečištěné či kalné vody (např. pro odčerpávání bazénů, zatopených sklepních částí či stavebních jímek). Jejich konstrukce umožňuje nasávat vodu s částicemi do průměru 25, 30 nebo až 38 mm. Modely vyšších řad obou typů ponorných čerpadel Gardena disponují funkcí Aquasensor. Ta je velmi užitečná v případě, kdy v době vaší nepřítomnosti doje k zaplavení vašeho sklepa. Funkce Aquasensor zaručuje, že se čerpadlo zapne ve chvíli, kdy hladina vody dosáhne vámi předem nastavené výšky, a výkonně vodu vyčerpává pryč. Tím dochází k účinné ochraně před poškozením způsobeným vodou - i v době, kdy nejste doma.

Pro čerpání čisté vody z větších hloubek, kde je vodní hladina 7 m a více pod úrovní povrchu, je ideální použít ponorná tlaková čerpadla. Tato čerpadla se dají použít nejenom do nádrží, ale také do vrtaných či kopaných studní.

GardenaGardena ponorné tlakové čerpadlo 5500/3 Classic
Tento model dokáže s vysokým výkonem a bezhlučně čerpat vodu z hloubek až 13 metrů - i v případě, kdy je ponořeno delší dobu. Robustní a vysoce kvalitní materiály umožňují provoz pod vodou a chrání čerpadlo před poškozením. Filtry z nerezové oceli brání před průnikem nečistot do čerpadla a bezhlučný, bezúdržbový kondenzátorový motor je vybaven pojistkou proti tepelnému přetížení. Integrovaná zpětná klapka zajišťuje ochranu proti prosakování hadice po vypnutí čerpadla a zkracuje čas nového nasávání při opětovném spuštění. Díky plovákovému spínači, který automaticky přerušuje provoz čerpadla při příliš nízké hladině vody, je zabráněno chodu čerpadla naprázdno. Díky 3stupňovému přívodnímu oběhovému kolu je voda čerpána efektivně a bezhlučně.
Doporučená maloobchodní cena je 5 590 Kč včetně DPH.

Gardena ponorné čerpadlo 13000 aquasensor Comfort – čistá voda
GardenaTento model disponuje funkcí Aquasensor, která zaručí, že se čerpadlo automaticky zapne ve chvíli, kdy je hladina vody pouhých 10 mm.  Díky kompaktní konstrukci nepředstavují problém ani úzké prostory. Čerpadlo dokáže výkonně čerpat nebo vypouštět čistou a mírně zašpiněnou vodu s nečistotami o průměru až 5 mm. Robustní tělo z plastu vyztuženého skleněnými vlákny, odolné oběžné kolo čerpadla a bezúdržbový kondenzátorový motor s nízkou hlučností a tepelnou pojistkou zajišťují dlouhou životnost. Obzvláště kompaktní čerpadlo má 10metrovou přívodní šňůru umožňující univerzální použití - i ve větších hloubkách. Díky univerzální přípojce lze k čerpadlu připojit hadice o různých průměrech.
Doporučená maloobchodní cena je 4 290 Kč včetně DPH.

Gardena kalové čerpadlo 13000 aquasensor Comfort – špinavá voda
GardenaTento model je vhodný pro odčerpávání silně znečištěné vody. S integrovanou funkcí Aquasensoru se může čerpadlo, pokud je to požadováno, automaticky zapnout při hladině vody ve výši 70 mm a účinně vodu vyčerpat nebo přečerpat. Díky tomu se zabrání větším škodám, které by mohla voda způsobit. Obecně je zapínací a vypínací výška nastavitelná. Čerpadlo může čerpat znečištěnou vodu s průměrem nečistot až 30 mm. Pevný plášť čerpadla z plastu zesíleného skleněnými vlákny, čerpadlová mechanika s nízkou hlučností a bezúdržbový motor s tepelnou pojistkou proti přetížení zaručují dlouhou životnost. Obzvláště kompaktní a pevné čerpadlo s 10 m přípojnou šňůrou umožňuje univerzální použití - také ve velké hloubce. Díky univerzální přípojce lze k čerpadlu připojit hadice o různých průměrech.
Doporučená maloobchodní cena je 4 690 Kč včetně DPH.

Domácí vodárny

Domácí vodárny jsou stacionární čerpadla pro zásobování vody do chaty, chalupy či menší domácnosti. Nové typy domácích vodáren Gardena, jsou opatřeny režimem Eco, ve kterém je vypínací tlak domácí vodárny snížen a přístroj tak funguje na „šetrnější“ eco- provoz. Jeho výhodou je úspora energie až o 15% oproti normálnímu provozu. Podle požadovaného odběru vody, je možné vypínací tlak nastavit a zohlednit tak využití vody buď pro domácí spotřebu či na zahradní zavlažování. Praktická je pojistka proti chodu nasucho, rovněž také nádrž, která je po dobu 5 let bezúdržbová.

Gardena domácí vodárna 4000/5 eco Comfort
GardenaModel 4000/5 eco Comfort s výkonem 850 W a maximální kapacitou čerpaného množství vody 3500 l/h, je ideální pro víkendové chaty či chalupy. Využijete ho nejen pro automatické zásobování domácnosti vodou, ale i na zalévání zahrady. O čerpání vody se prostřednictvím tlakového čerpadla stará bezúdržbový kondenzátorový motor s vysokou účinností. Motor má tepelnou pojistku proti přetížení, která automaticky odpojí provoz čerpadla v případě jeho přehřátí.
Efektivní využití vodárny zaručují tři výstupy na výtlačné straně, ke kterým lze připojit několik zavlažovacích přístrojů současně. Velkoobjemová nádrž vodárny má kapacitu 24 litrů.
Doporučená prodejní cena je 5 790 Kč včetně DPH.

Domácí vodní automaty

Domácí vodní automaty představují moderní variantu domácích vodáren. Udržují vodu pod stálým tlakem, a spínají při jeho poklesu. Nedochází tak ke kolísání tlaku vody – to oceníte především při zavlažování. Automaty můžete zároveň také využít k zásobování domácnosti vodou.

GardenaGardena domácí vodní automat 4000/4 LCD Comfort
Jak pro využití v domácnosti, tak na zahradě slouží Gardena domácí vodní automat. Jeho benefitem je otočný spínač pro optimalizaci samonasávání, který zajistí rychlejší zprovoznění čerpadla. Dalšími vlastnostmi jsou stopka zpětného toku pro zkrácení opětovného nasávání a displej s indikací poruchy, který ulehčí manipulaci. Výpustný šroub umožní snadnější vypuštění vody před nástupem mrazů a pryžové podstavce odhlučí čerpadlo v chodu.
Doporučená maloobchodní cena je 7 290 Kč včetně DPH.

Reklama