Nikdy jsem o černém křišťálu neslyšela, dokonce jsem ho nikdy ani neviděla v žádné knize o kamenech, a že jsem jich za ty roky přečetla či jen prohlédla opravdu hodně… Křišťál byl do té doby v mé mysli pouze a jedině průzračný, zářící světlem a čistotou jako anděl páně.

Je tomu již pár let, kdy jsem se začala zabývat i tmavými (černými) kameny, jeden černý kámen nosím od té doby dokonce v kapse a na noc si ho dávám blízko hlavy. Musela jsem se ovšem zbavit mnoha předsudků a přijmout černé drahokamy jako dar, který právě nyní potřebuji.

Když jsem o tomto měla potřebu mluvit s esoteriky, dostalo se mi odpovědi, že k rovnováze je potřeba přijmout celé spektrum vlastních barev, tedy i ty temné. Černé kameny tedy nejsou ničím strašidelným a na naší cestě jsou správně.

Jelikož mě černý křišťál přitahoval, musela jsem se o něm dozvědět vše, co je možné. A už úvodní informace mi napověděla, že to bude zajímavé pátrání. Černý křišťál totiž naleznete pod pojmem morion. Mystičtější jméno pro kámen už je snad jen čaroit!

Na stránkách krystaloterapie - Morion Light se píše: černý křišťál morion je na druhé straně spektra proti bílému a čirému křišťálu, kde se ale nachází jeho světlo, když je vlastně černý? Právě v té největší temnotě, když se objeví první jiskřička světla. Černý křišťál léčí v těch největších hlubinách, nejdříve zničí vše nepotřebné, pak spojí to nové dohromady. Čirý křišťál dodá světlo a sílu pro nový růst. Jeden bez druhého má poloviční účinek…

Síla morionu je tedy vlastně nenápadná, pracuje v hloubce, v základech našeho já, které když uzdravíme a zpevníme, budou odolné proti vnějším vlivům a hned tak něco je nezboří.

Spousta černých kamenů v podstatě pracuje podobně, a i z tohoto důvodu jsou nesmírně podstatné, pokud chceme pomocí drahokamů léčit či čistit svůj život, tělo, mysl.

Morion je kamenem, který pomáhá k získání stability a pocitu bezpečí, dokáže nám zlepšit koncentraci a je vhodným ochráncem při nespavosti, nervozitě a stresu.

Esoterici Morion doporučují při poruchách centrálního nervového systému, při těžkých závislostech všeho druhu, při detoxikaci a mnoha jiných potížích…

Tento významný nerost lze najít i u nás v ČR, tudíž je kamenem, který má v sobě informaci naší země, a tak podle mě dokáže přirozeně působit právě na obyvatele naší kotliny. Pokud jde o mě, čím více ke mně promlouvají černé kameny, tím spíše mi dochází, jak moc je potřebuji a také to, co jsem ve svém životě podcenila. Vývoj by totiž měl jít od kořenů ke koruně. Neuzdraví-li člověk svůj základ, nic trvalého a pevného nepostaví. Je tedy potřeba podpořit kořeny, černými kameny a morionem obzvlášť, pokud se na tomto bohulibém procesu budou s námi účastnit.

Inu tedy, vydejme se na cestu, změna už není možností volby.

Zdroj fotek: www.shutterstock.com

Reklama