Dobrý den,

já si pod menšinami představuji určité skupiny lidí, které jsou odlišné nějakým způsobem od ostatních, a to jak jazyky, barvou pleti, nějakým postižením nebo vyznáním.

Jsem k lidem velice tolerantní a menšiny mi vůbec nevadí. Každý má právo se svým způsobem vyjádřit, pokud samozřejmě něčím neobtěžuje okolí.

Lidé s jinou barvou pleti mi nevadí, k Vietnamcům například chodím nakupovat. Ale musím se přiznat, že třeba z Romů mám trochu strach. A to hlavně, když jich potkám nějakou větší skupinu. Jinak mi nevadí. A když potkám někde nějakého černocha, připadá mi to jako rarita, protože tady v okolí snad ani žádný nebydlí. Když jsme byli ze školy kdysi na výletě v Praze, tam jich bylo hodně a s jedním jsme se fotili. Nechápal to, ale snažili jsme se mu vysvětlit, že u nás na Moravě jich moc nechodí.

Jediné, čeho je mi líto, je, že je v našem státě tolik nacistů. Když tak, ať si vyznávají, co chtějí, ale hlavně ať to nepropagují na veřejnosti a ať nikomu neubližují. Vždyť už je přece 21. století a takové názory už patří minulosti.

A o čem se musím ještě zmínit, to jsou lidé, kteří jsou nějak postižení. Ty ale moc mezi menšiny řadit nechci, protože prostě také patří mezi nás. My s manželem jsme se vždycky snažili na nějakou tu sbírku přispět, beru to někdy jako dobrý skutek. Myslím si, že jak se člověk chová k lidem, to se mu vždycky jednou vrátí. A už se mi to v hodně případech potvrdilo.

Tak snad jsem svým názorem nikoho neurazila.

Hodně tolerance a moc hezký den přeje Lucie.


Milá Lucie, za to, že jsi se zmínila o neonacistech, Ti posílám balení přípravku Pharmaton Activit.


editorka Mira

Co Vy - jak vnímáte neonacisty a jiné jim podobné skupiny?

Dnešní téma

Jaký máte vztah k menšinám?
Vadí Vám děti cizinců v našich školách?
Registrované partnerství homosexuálů, souhlasíte s ním?
Co nebo kdo jsou podle Vás menšiny?
Pište, nejzajímavější příspěvky odměníme dárečky!

redakce@zena-in.cz

Reklama