losos se sezamovými semínky

Oblíbený losos je výborný na všechny možné i nemožné způsoby. Dnešní recept je tak trochu inspirovaný asijskou kuchyní. Jednoduchá úprava a skvělá příloha - chřest.

Je mnoho důvodů proč si zamilovat lososa. Při správné úpravě je jeho maso plné šťávy a má krásnou barvu. Obsahuje omega-3 nenasycené mastné kyseliny, které působí pozitivně na naše zdraví. Máte-li možnost, a ta je v dnešní době už téměř všude, kupte si rybu čerstvou. Oproti mražené je to výrazný rozdíl.

Suroviny

filety z lososa
černá a bílá sezamová semínka
sůl
čerstvě mletý černý pepř
olivový olej

Postup

Filety zbavíme kůže, omyjeme a osušíme. Nakrájíme na jednotlivé porce, které lehce pokapeme olivovým olejem a osolíme.
Na talíři si smícháme hromádku černých a bílý sezamových semínek a filety na tento talíř položíme, horní stranou (tou kde byla kůže) do semínek. Pořádně přitiskneme.
Teflonovou pánev vytřeme trochou oleje a rozehřejeme. Připraveného lososa dáme na pánev, aby strana se semínky byla dole. Opékáme, dokud není sezam zlatavý a potom velice opatrně otočíme na druhou stranu.
Z pánvičky sundáme v okamžiku, kdy má losos na řezné straně stejnoměrnou barvu a není uprostřed tmavější. Pozor, ať lososa nepřesušíme! Přesný čas, po kterém je ryba hotová se nedá určit, závisí na tloušťce filetu.

Takto upravený losos je výborný s čerstvým zeleným chřestem, jen lehce povařeným v osolené vodě.

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama