pokoj

Černá a bílá. Napadla by vás dokonalejší barevná dvojice? Asi ne, že? Ale dokážete si představit v dětském pokoji? Ne? Tak se podívejte na tento článek a možná zjistíte, že nevypadá vůbec smutně, ani depresivně. Spíš čistě a minimalisticky.

Dětský pokoj by měl hýřit barvami. A pokud možno veselými, aby působil optimisticky a dítě se v něm cítilo dobře. Tak by to mělo být a vlak přes to nejede, slýchám. Ale není to trochu předsudek? Nepřisuzujeme barvám příliš magický účinek? Nejsou právě ty červené, žluté, modré a zelené znepokojující a dráždivé? Toť otázka a slovo do pranice.

Já osobně bych černobílou kombinaci nezatracovala ani v dětském pokoji. Jak jsem měla možnost „nahlédnout“ do skandinávských interiérů, nevypadá vůbec špatně. Naopak. Působí harmonicky, elegantně a čistě.

n

Přirovnala bych ji ke grafice, či prosté kresbě tužkou. O co je méněcennější, než barevná malba? Nevzbuzuje její „prostota“ více fantazie? Nechci se ale pouštět do filozofování, je to věc názoru.

A ten nejdůležitější bude vždycky názor dítěte, které bude v pokojíčku bydlet. Pokud se vám tato kombinace líbí a chtěli byste ji vyzkoušet, počkejte, až si k ní dítě řekne své.

Není-li proti, začněte bílou a černou přidávejte postupně, jako akcent pro zvýraznění. Důležité je i množství světla v pokoji. Jižní okna vám dovolí víc experimentování, než okna na východ.

Černobílá kombinace se bude asi nejvíc zamlouvat dospívajícím, kteří instinktivně touží po originalitě a odlišnosti. Může být dobrou alternativou v době, kdy se dětský pokojíček mění na studentský.

Na inspiračních fotkách uvidíte i černobílý pokojíček pro miminka, který vzbudí asi nejvíce emocí.

n

Co vy na to? Šla byste do černobílé v případě dětského pokoje? Napište nám svůj názor do diskuze.

Zdroj foto: Facebook Nordic Day

Čtěte další články na téma dětský pokoj:

Reklama