Vidět svět černobíle nebývá právě nejrozumnější, ale ve světě designu je černobílá kombinace alfou a omegou. Ať už jsou to módní návrháři, průmysloví nebo textilní designéři či architekti, černobílá pro ně vždycky zůstane výzvou a nikdy se k ní nepřestanou vracet.

Dnes se zastavíme u bytového interiéru. V každém období se většinou nechává vyznít jiný prvek. Jednou je to plast, podruhé chrom, jindy zase sklo nebo kůže. Právě teď se vracíme stejně jako v módě ke vzorům. Vládnou velkoplošné, tvarově jednoduché a v každém případě nepřehlédnutelné motivy, které vyjadřují jasný názor.
Koneckonců černobílou kombinaci volí většinou lidé rozhodní, energičtí s technickým nebo výtvarným nadáním. Velký návrat slaví tapety. Na velkoryse ztvárněné ploše, jak vidíte na našem obrázku, se náramně vyjímá jednoduchý nábytek, ale barevné drobné předměty mu dodávají tu správnou šťávu.

Říká se, že černobílá nikdy neomrzí, přesto bych si netroufla tak zařídit celý byt. Její grafická schematičnost by mi připadala příliš strohá a neosobní. Postupovala bych velice opatrně a změkčila ji přidáním šedých nebo přírodních tónů. Krásně vypadají i barevné akcenty.
Takže když je pro vás černobílá přece jenom moc dramatická, je velmi snadné byt pomocí doplňků nebo textilií zase „převléknout". Třeba rozzářit oranžovou, osvěžit zelenou, či rozněžnit růžovou.Možná jste si některá z vás už černobílým obdobím prošla. Třeba při zařizování svého prvního bytečku. Je přece tak snadné nakoupit barvu a starý nábytek z bazaru nebo po babičce proměnit ze dne na den. K tomu pár zajímavých vzorů na závěsech, polštářcích nebo koberci a šmrncovní bejvák" je na světě.

Jak se na černobílou kombinaci v bytě díváte vy, milé ženy-in?
Máte nějakou místnost takto zařízenou?
Snesla byste černobílou kuchyň?
Nebo třeba černou stěnu?
A co třeba pracovní kout?
Nebo by pro vás byla tato kombinace příliš tvrdá?
Napište nám. Budeme se těšit na vaše názory, postřehy a třeba i nápady.