Černobílá kombinace je jednou z nejoblíbenějších. Je velmi efektní, výrazná, elegantní a působí luxusně. To všechno víme, ale troufla byste si na ni i při zařizování bytu? Pokud ano, přinášíme vám inspiraci.

Černobílý interiér je krásný a nikdy nás nezačne nudit. Kombinace nejkontrastnějších barev má v sobě obrovskou energii, proto je vhodná pro lidi aktivní, extrovertní, temperamentní a tvořivé. Člověk plachý a introvertní by se v něm zřejmě necítil dobře. Měl by pocit, že ho přebíjí a neposkytuje mu potřebný klid. Nebo se mýlím?

Možná by právě kliďase mohl potřebně nabudit a vnést do jeho života trochu vzruchu a napětí. Ale to je jistě velmi individuální.

Tato čistě grafická kombinace se nehodí jen pro moderní, minimalisticky navržené interiéry. Naopak. Skvěle vypadá ve stylových a historických prostorách, kde dává vyniknout „kresbě“ stropních štuků, kleneb, kovaného zábradlí, ale i zaobleným tvarům starožitného nábytku. Právě v černobílé kombinaci si můžete dovolit míchat různé styly, aniž byste se prohřešili proti dobrému vkusu.

Komu se zdá černobílý interiér strohý až tvrdý, není nic jednoduššího než ho „změkčit“ nebo osvěžit pomocí barevných akcentů nebo zelení.

Foto: facebook magazínu Veranda, Pinterest La Dolce Vita, Domain home, My Luxury, Gretchen scott

Čtěte také:

 

Reklama