Foto: Shutterstock

Ani vánoční trendy v roce 2020 proto nemohly zůstat k černé barvě lhostejné. Jak ji tedy uvést do interiéru tak, aby potěšil vánoční jedinečností, útulností a elegancí?


Dekorace Theo, 1029 Kč, Westwingnow / Dekorační polštář s jelenem, 165 Kč Jysk / Vánoční dekorace, 135 Kč Jysk

Nebojte se černé

Ačkoli si tuto barvu možná nespojujete s Vánoci, rozhodně to neznamená, že se k Vánocům nehodí! Vyvarujte se však  zahalení veškerého interiéru do černé. Pokud si vyberete černý nábytek, zkombinujte jej s jasnými doplňky a textilem. Naopak černý vánoční strom bude vypadat nejkrásněji ve světlém interiéru.


Umělý vánoční stromek se stojanem, 2092 Kč Mall.cz / Světelný stromek NORDRE 45 cm, 175 Kč Jysk / Umělý vánoční strom, 461 Kč Zoltashop.cz

Černo-bílé Vánoce jsou vhodné do moderního až futuristického interiéru. Jsou pro všechny, kterým přijdou klasické vánoční barvy okoukané.


Foto: Shutterstock

Lesk je základ

Kombinujte černou s prvky, které se třpytí a odrážejí světlo. Toto magické spojení vnese do interiéru špetku luxusu. Jsem zastáncem kombinace černé se zlatou, ale velice „chic“ se budou společně prezentovat i černá se stříbrnou nebo s křišťálovým sklem.


Vánoční inspirace, Westwing

Mohlo by vás zajímat: Vánoce se blíží: Vyzdobte si domov stylovými dekoracemi

Vsaďte na jednoduchost

Vánoční dekorace ve stylu black&white jsou dokonalým řešením pro minimalisty. „Nahrazením tradiční slavnostní barevné palety černou znovu objevujeme svět klasických tvarů, materiálů a geometrie. Je to styl tak intenzivní, že ho pro cílový efekt stačí podávat jen v malých dávkách.“ říká Marta Suchodolská, designérka a kreativní ředitelka Westwing.


Bavlněná chňapka Gran Black, 979 Kč Bella Rose / Dárková krabička, Pepco 30 Kč / Girlanda s hvězdičkami Star Black , 799 Kč Bella RoseDárková taška, Pepco 12 Kč / Vánoční ozdoba AMETRIN 3ks, 65 Kč Jysk. / Flanelové povlečení Nordic, Westwing 1019 Kč

Soustřeďte se na jednu hlavní dekoraci

Černý stolní věnec nebo krásná černá hvězda visící v okně – proč ne? Černé ozdoby jsou nadčasové a některé z nich mohou úspěšně zdobit interiér i po Vánocích!Vánoční baňka s flitry Silver, 129 Kč Bella Rose / Vánoční špice Christmas Star, 459 Kč, Westwingnow / Vánoční věnec s LED, 1138 Kč Mall.cz

Udělejte první krok

Pokud máte rádi klasické svátky, ale zaujal Vás černo-bílý vánoční styl, zkuste to nejdříve nanečisto. Začněte s méně formální událostí, například s předvánoční večeří nebo s malým posezením pro přátele. Garantujeme, že tímto stylem uděláte na své blízké skvělý dojem.


Kovový svícen Jersey Black, 719 Kč Bella Rose / Příborový set Baroque Noir, 479 Kč Bella Rose / Sametová dekorace Rocking Horse, 519 Kč

Mohlo by vás zajímat: Sbírka potravin pomůže zajistit lepší Vánoce lidem v nouzi

Reklama