mokasiny.jpg

Mokasíny pro ležérní vzhled
Mokasíny, které jsou považovány za nejstarší formu obuvi, jsou známé jako tradiční bota původní severoamerické populace. Nicméně se věří, že mokasíny dorazily do Severní Ameriky před více než 30 000 lety z Asie, kde byly adoptovány původními kmeny a přizpůsobené individuálním terénům a klimatickým podmínkám. Tyto boty vyrobeny z měkkých, poddajných zvířecích kůží, byly původně vyrobeny bez tvrdé podrážky, aby jejich nositelka mohla cítit zem a vydávat při chůzi jen minimální hluk.

Dámy, které rády nosí ležérní vzhled v neutrálních barvách, dámské mokasíny milují. Pár černých mokasín se šperkem je pro ně totiž skutečné ozvláštnění outfitu. I takhle jednoduchý, ale stylový doplněk dokáže vašemu vzhledu dodat přidanou hodnotu, takže váš outfit bude působit chytře a sladeně. Zkombinujte kožené nebo semišové mokasíny například s džínami, bílou košilí a trenčkotem. Uvidíte, že váš vzhled okamžitě získá jiný, svěží a ležérní vzhled. Vaše tenisky nebo baleríny se určitě neurazí, když je občas necháte doma!

Černé polobotky do kanceláře
Pro oblečení do práce a do kanceláře jsou dámské černé mokasíny jako stvořené. Jsou věrným přítelem, který vás podrží v podstatě u jakéhokoliv outfitu, a který se postará o vaše dokonalé pohodlí. Spárujte tyto boty s barevným dámským kostýmkem nebo s kalhotami, doplňte jej zajímavou barevnou kabelkou ve výrazném odstínu stejné barvy a uvidíte, že váš vzhled nezůstane bez povšimnutí. Samozřejmě, nezapomínejme ani na klasickou kombinaci černé a bílé, která je neuvěřitelně elegantní, ale také nestárnoucí. Ty nejlepší outfity totiž mnohdy bývají právě ty nejjednodušší. Podpatky tak mohou zůstat několik dní ve vašem botníku bez toho, aby někomu chyběly.

Nebojte se barev
Dámské mokasíny, které letošní módní trend upřednostňuje, jsou ty se světlými nebo výraznými barvami. Kromě černé tak můžete vsadit třeba na béžové semišové mokasíny s aplikovanou vložkou z drahokamů, která dodá lesk vašemu vzhledu. Žlutá je také jednou z nejjasnějších a nejvíce energických barev, která skvěle doplní váš outfit. Je to barva, kterou většinou nosí osoba se silnou osobností rozdávající energii i v těch nejtemnějších dnech. Okrově žluté mokasíny můžete nosit s tmavšími tóny, jako je černá, půlnoční modrá, ale také se světlými barvami, jako je například bílá, která k této barvě dokonale ladí. Dejte si ale pozor, abyste nekombinovaly více než tři barvy současně. Stejným způsobem můžete kombinovat i barevné oblečení s černými mokasíny. Žlutá je ideální na nošení v horkých obdobích, jako je právě léto. Nebojte se proto vzít si vaše černé mokasíny k vašim novým zářivě žlutým šatům.

Další horkou barvou je zářivě modrá, která pozitivně ovlivňuje lidskou psychiku, zprostředkovává stabilitu, důvěru a naději. Stejně jako žlutá, i tato barva je velmi lehce kombinovatelná s černou. Nebojte se proto modrých šatů, které doplníte černými mokasíny a dlouhými černými náušnicemi, nebo zvolte modrou sukni, kterou doplníte černou halenkou.

Barevné i černé dámské mokasíny nyní naleznete téměř v každém kamenném i internetovém obchodě. Zkuste se podívat například k ověřeným prodejcům obuvi, jako je například CCC.