A většina z nás ji proto nosí i v létě. Včetně mě. Nejčastěji ji najdeme na plavkách, což je logické. Je elegantní a zeštíhluje. Samozřejmě do určité míry. Z koule tyčku neudělá ani černá, to bychom po ní chtěli moc. Ale černá má tu výhodu, že vypadá hezky jak k bílé, tak i opálené pokožce. Je to prostě barva, kterou nic nezkazíte.

cerna

A že je vám v ní horko? To je jen váš pocit, protože černá sice přitahuje světlo - sluneční paprsky, ale zároveň je pohlcuje, takže nepropouští. Mám to vyzkoušené. Když jsem si dala na okna černé rolety, byl v místnosti větší chládek, než když jsem měla bílé. Věřte, opravdu to funguje. A proč si myslíte, že ženy v Řecku a na Sicílii nosí většinou černou? Není to jen z nějakých náboženských důvodů, ale hlavně proto, že černá barva je chrání před žárem.

cerna

Nebo můj pes. Má převážně černou srst a každý ho lituje, že mu musí být vedro, ale on je v pohodě a klidně si lehne i na slunce. Takže to je důkaz, že černá ho svým způsobem chrání a izoluje.

cerna

Jedinou nevýhodou černé je, že na slunci šisuje. Její odstín ztrácí hloubku a jde do šedé nebo hnědé a vypadá ušmudlaně. Co s tím? Rozhodně nesušit na slunci! Částečně pomůže černou barvu oživit, když ji vyžehlíte přes hadřík namočený v octové vodě.  A samozřejmě existuje řada pracích prostředků na černé oblečení.

cerna

Takže, milovnice černé, klidně zůstaňte své barvě věrné. I v létě.


perwollNáš tip: Perwoll Black Magic s efektem obnovení černé

Perwoll Black Magic s efektem obnovení barev má velmi unikátní složení, které brání vymývání barevných pigmentů z vláken a předchází tak blednutí černé a tmavých barev. Je prvním speciálním pracím prostředkem, který obnovuje černou a tmavé barvy oblečení, neboť je zbavuje zašednutí, a s každým vypráním je intenzita barev výraznější. Je vhodný pro černé oblečení a oblečení v tmavých barvách i všechny druhy tkanin. Díky inovačnímu složení s efektem obnovení barev bude dokonce již zašedlá černá opět černá jako nová!

Více na www.perwoll.cz

Reklama