Často se setkávám s názorem, že černá se na léto nehodí. Působí prý moc smutně, usedle a navíc je v ní horko. Dovolte, abych tyto mýty vyvrátila. Předesílám, že nechci vnucovat černou osobám, které k ní mají negativní postoj v kteroukoliv roční dobu.
Předpokládám, že se „bavím" s ženami, které si s černou rozumí, považují ji za svou nejoblíbenější barvu a nechtějí se jí vzdát ani v létě. Tedy s ženami naladěnými na stejnou notu jako já. Černá má své nezaměnitelné místo v mém šatníku a nehodlám na tom nic měnit.

Je to barva, která bude vždycky působit elegantně, v tom mi snad dají za pravdu i její odpůrkyně. Nevidím tedy žádný důvod, proč se jí vzdávat, když je krásně, když jsme opálené a slunce nás naplňuje optimismem. Ale abychom ji přece jenom trochu rozsvítily a lehce shodily její strohost, stačí pár jednoduchých triků.

Volíme přiléhavější střihy. Můžeme si to dovolit, černá přece zeštíhluje. :-)
Odhalíme, co se dá. To znamená, že „zkracujeme" délky šatů, sukní i kalhot, nosíme ramínka různých šířek a typů, která krásně kreslí" v kontrastu s pokožkou, zajímavé tvary výstřihů. Co může být víc sexy, než minišaty nebo topy bez rukávů?
A hlavně nezapomínáme na barevné doplňky. Nejen bílá, ale i ostatní výrazné kontrasty vypadají v kombinaci s černou báječně.
Sportovní prvky zase dokážou černou rozveselit a ubrat na vážnosti. Co třeba bílé tenisky nebo golfové" boty ve stylu třicátých let?
Zázraky dokáže i obyčejný barevný pásek nebo kabelka.Možností, jak z černé udělat letní" barvu, je dost, stačí jen trochu zapojit fantazii, prohrabat šatník a zkoušet. Já to tak dělám. Když už se mi zdá, že bych potřebovala něco nového, vlezu do skříně a šuplíků, vytáhnu věci, co jsem třeba dlouho nenosila, a kombinuju je s novými kousky. Vždycky objevím nějakou neokoukanou variantu. Vřele doporučuji. A nemusí se to týkat jen černé. :-))) 

Jak jste na tom s černou v létě vy, milé ženy-in?
Odkládáte ji s prvními slunečními paprsky?
Vyměňujete ji za letní pastely?
Vystačíte si s černou leda na plavkách?
Nebo ji nosíte v kteroukoli roční dobu?

Napište, budu se těšit.