Mí blízcí o mně vědí, že pokud tápou u vánočních dárků, svíčky jsou vždy sázkou na jistotu. Světlo svící vnímám odjakživa jako pohlazení dávných časů, kdy magie a kouzla byly přirozenou součástí života lidí.

Obrovským překvapením pro mě pod tím letošním vánočním stromečkem byla… černá rituální svíčka. Nikdy by mě samotnou nenapadlo si tuto barvu pořídit, možná bych i řekla, že černé svíce ve mně vzbuzují spíše zvláštní odpor. Ale jakožto člověk s touhou poznávat vše (i některé své strachy) jsem usoudila, že nic není bez důvodu. Jako vždy, a něco ve mně asi černou svíčku potřebuje.

Pár dní jsem kolem té černé svíčky chodila obloukem a snažila jsem se na ní dokonce ani nepodívat, až jsem ji jednoho dne vzala do ruky a v duchu si říkala, tak co mi o mně povíš? Jaké je tvoje tajemství?

Jako každý správný hledač pokladů jsem se dala do pátrání. A nacházela zajímavé a překvapivé informace…

Podle Ileany Abrevové a její knihy Kouzla bílé magie pro každý den s černými svíčkami pracuje mnoho mágů, esoteriků a bílých čarodějů (tedy nejsou jen výsadou těch temných). Tato čarodějka například doporučuje zapálit černou svíčku v sobotu - podle jejího vědění nám pomůže zbavit se negativní energie nashromážděné v uplynulém týdnu a udržet si v nadcházejícím týdnu pozitivní energii. Často také při svých rituálech používá černé svíce s jinými.

  • Černá a bílá svíčka zapálené souběžně se používají, jestliže máme pocit, že potřebujeme ochranu. Pokud cítíme k někomu nenávist, a tím si blokujeme životní energii. Či pokud potřebujeme zahnat zlé duchy, v takové situaci je dobré při zapálení svící vyslat přání, aby nalezli klid a svůj domov - nejlépe v nebi.
  • Zelená a černá svíčka - pokud potřebujeme pomoci s egoistickým člověkem ve své blízkosti, zapalme tyto svíce v jeho jménu.
  • Černá a modrá svíce je skvělá kombinace, pokud se obáváme, že nám nebo našim blízkým něco hrozí, pro odvrácení nebezpečí.

Když jsem si o černých svících v knize čarodějky Ileany přečetla, začala jsem tu svou vnímat jako skvělý dárek, který určitě v brzké době použiji, ale pořád mi něco v hlavě sedělo a nedalo se to tímto uklidnit.

Tak jsem ještě vzala na pomoc internet a na stránkách vestirna.com jsem našla pro sebe logické vysvětlení mého odstupu. O černých svících se zde píše: rituály s černými svícemi mají zlověstné vyznění. Odedávna se jich využívalo jak pro dobré účely, tak i pro ty špatné, a dále se na stránkách můžete seznámit s rituálem zvratné svíce, který se necítím zde popisovat - z podstaty mě  totiž odpuzuje.

Každopádně výsledek mého pátrání po pocitech z černé svíce se mi de facto vysvětlil a já pochopila, že na vše je možné se dívat ze dvou stran. Černá svíce bude sloužit tomu, co do ní vložím, s jakým úmyslem a přáním ji budu zapalovat, sama o sobě není ani dobrá, ani zlá.

A tak se těším, že si poprvé v životě zapálím černou svíci zřejmě dohromady s bílou pro ochranu svých blízkých, pro sebe sama a pro ty zlobivé duchy, co se motají po světě, aby mohli v klidu spát.

Reklama