Mí blízcí o mně vědí, že pokud tápou u vánočních dárků, svíčky jsou vždy sázkou na jistotu. Světlo svící vnímám odjakživa jako pohlazení dávných časů, kdy magie a kouzla byly přirozenou součástí života lidí.
5c3885681284eobrazek.png
Obrovským překvapením pro mě pod tím letošním vánočním stromečkem byla… černá rituální svíčka. Nikdy by mě samotnou nenapadlo si tuto barvu pořídit, možná bych i řekla, že černé svíce ve mně vzbuzují spíše zvláštní odpor. Ale jakožto člověk s touhou poznávat vše (i některé své strachy) jsem usoudila, že nic není bez důvodu. Jako vždy, a něco ve mně asi černou svíčku potřebuje.

Pár dní jsem kolem té černé svíčky chodila obloukem a snažila jsem se na ní dokonce ani nepodívat, až jsem ji jednoho dne vzala do ruky a v duchu si říkala, tak co mi o mně povíš? Jaké je tvoje tajemství?

Jako každý správný hledač pokladů jsem se dala do pátrání. A nacházela zajímavé a překvapivé informace…

Podle Ileany Abrevové a její knihy Kouzla bílé magie pro každý den s černými svíčkami pracuje mnoho mágů, esoteriků a bílých čarodějů (tedy nejsou jen výsadou těch temných). Tato čarodějka například doporučuje zapálit černou svíčku v sobotu - podle jejího vědění nám pomůže zbavit se negativní energie nashromážděné v uplynulém týdnu a udržet si v nadcházejícím týdnu pozitivní energii. Často také při svých rituálech používá černé svíce s jinými.

  • Černá a bílá svíčka zapálené souběžně se používají, jestliže máme pocit, že potřebujeme ochranu. Pokud cítíme k někomu nenávist, a tím si blokujeme životní energii. Či pokud potřebujeme zahnat zlé duchy, v takové situaci je dobré při zapálení svící vyslat přání, aby nalezli klid a svůj domov - nejlépe v nebi.
  • Zelená a černá svíčka - pokud potřebujeme pomoci s egoistickým člověkem ve své blízkosti, zapalme tyto svíce v jeho jménu.
  • Černá a modrá svíce je skvělá kombinace, pokud se obáváme, že nám nebo našim blízkým něco hrozí, pro odvrácení nebezpečí.

5c38863529465obrazek.pngKdyž jsem si o černých svících v knize čarodějky Ileany přečetla, začala jsem tu svou vnímat jako skvělý dárek, který určitě v brzké době použiji, ale pořád mi něco v hlavě sedělo a nedalo se to tímto uklidnit.

Tak jsem ještě vzala na pomoc internet a na stránkách vestirna.com jsem našla pro sebe logické vysvětlení mého odstupu. O černých svících se zde píše: rituály s černými svícemi mají zlověstné vyznění. Odedávna se jich využívalo jak pro dobré účely, tak i pro ty špatné, a dále se na stránkách můžete seznámit s rituálem zvratné svíce, který se necítím zde popisovat - z podstaty mě  totiž odpuzuje.

Každopádně výsledek mého pátrání po pocitech z černé svíce se mi de facto vysvětlil a já pochopila, že na vše je možné se dívat ze dvou stran. Černá svíce bude sloužit tomu, co do ní vložím, s jakým úmyslem a přáním ji budu zapalovat, sama o sobě není ani dobrá, ani zlá.

A tak se těším, že si poprvé v životě zapálím černou svíci zřejmě dohromady s bílou pro ochranu svých blízkých, pro sebe sama a pro ty zlobivé duchy, co se motají po světě, aby mohli v klidu spát.

Reklama