Tak tohle je opravdu vtipný příspěvek, který nám poslala čtenářka řinka. Vzpomíná v něm na své období puberty, kdy si pořád měnila barvu vlasů. I když - nejen vlasů...

To jsem se zasmála, milá řinko, opravdu skvělý příspěvek. Díky moc!


Dlouho jsem nic nepsala, ale dnešní téma ve mně vyvolalo vzpomínku na dobu, kdy mi bylo patnáct let. Tvrdá, možná opožděná puberta.

Jen jsem opustila základní školu, začaly experimenty s vlasy. Mamka říkala, že se mi to jednou vymstí. Jsem taková ta špinavá blondýna, kadeřnice tomu říkají myšina.

Švagrová se barvila na černo a já jí u toho asistovala, bez rukavic, druhý den jsem měla nateklé ruce alergie.

Dostatečně mě tato příhoda nevarovala a další kolo jsem se rozhodla, že budu také černovlasá.

Proběhlo barvení a opravdu obr nápad s tím, že když jsem černá nahoře proč bych nemohla být černá také dole. Tak se i stalo.

Týden jsem se mohla udrbat, prosedět v chladnější lázni, no co Vám mám povídat, hlava dobrá, ale spodek v jednom ohni. Lékaře jsem zamítla, protože bych tam s tímto problémem nešla ani náhodou.

Po nějakém čase jsem usoudila, že změním značku.

Chtěla jsem být kaštanová. Stalo se. Druhý den jsem vstala a koukám, že se dílo zdařilo. Věřte nebo ne, vzhled uspokojivý, najednou ale koukám, že mé čelo stoupá, začíná otékat obličej, oči jen škvírky, no hrůza.

To byl fofr k lékaři, od lékaře do nemocnice, kapačky, smích lékařky a při propuštění z nemocnice rada od pani doktorky, abych se barvám na vlasy vyhnula na sto honů.

Barvám se skutečně vyhýbám od této příhody, ale s peroxidem jsem kamarádka stále.

Z tohoto krásného období mého života posílám foto je nekvalitní, ale jsem tam černá jako uhel. Nahoře i dole.

rinka

řinka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Prosím, další příspěvky už neposílejte, zanedlouho jedna z vás získá super kosmetiku - parfém Lady Avebury, čerstvou novinku od Oriflame, k tomu krémový deodorant od Garnier a jako bonus třpytivé stíny Sephora:

cena

Reklama