budva

Budva patří k nejkrásnějším městům Jadranského poloostrova. Najdete ji na mapě přibližně ve středu Černé Hory, z jedné strany ji obklopuje moře a z druhé strany ji svírá horský masiv Lovčen, nad kterým velmi často sedí mračna. Ten se táhne do vnitrozemí, kde utváří horskou a drsnou tvář Černé Hory. Vysoké štíty, hluboké lesy a divoké řeky, to je pravá Černá Hora. Pro svou dobrou polohu je ideálním místem v nabídce mnoha výletů v okolí, jako je například město Kotor, Kotorská zátoka, Skadarské jezero, Sutomore…. Průměrná roční teplota je porovnatelná s nejvyhledávanějšími riviérami v Itálii a Francii. Tato oblast je jednou z nejslunečnějších na Jadranu. Co víc si přát pro příjemnou dovolenou?

budva

Stará Budva – Stari Grad

Budva je známá svou nádhernou starou částí města. „Stari Grad“ se nachází na výběžku pevniny do moře a ze všech stran je obestavěn středověkými hradbami. Velmi úzké uličky, domy ze světlých cihel, útulné krámky a restaurace, tato místa při návštěvě Budvy musíte vidět! 

budva

Široké hlavní náměstí chrání masivní pevnost. Hradby pevnosti nejsou jen historickou památkou, místní lidé je využívají ke kulturním akcím. Konají se zde koncerty a divadelní představení. V citadele sídlí muzeum, kde najdete umělecká díla významných balkánských umělců. Navíc ze shora je úchvatný výhled na ostrov Sv. Nikolu a vzdálenější Sv. Stefan. Monumentem staré Budvy je katolický  kostel sv. Ivana se zvonicí, pochází nejspíš již z 9. století. Staré náměstí by se klidně mohlo jmenovat Kostelní náměstí, najdete tady ještě kostel sv. Trojice z 18. stol., kostel sv. Sávy ze 14. stol. a kostel Santa Maria in Punta, který pochází z roku 840.

budva

Zábava v Budvě

Ve městě je mnoho kaváren a restaurací. Nejhezčí jsou ty u břehu moře nebo ve staré části, kde můžete poslouchat šumění moře a přitom si pochutnávat na pražených krevetách. Mořské plody a ryby jsou na denním jídelníčku. V rámci plážové promenády, která pulzuje až do rána nočním životem, si můžete vybrat z mnoha druhů zábavy.

budva

Najdete tady lunapark s atrakcemi jak pro nejmenší, tak pro dospělé, diskotéky, obchůdky s občerstvením nebo se suvenýry. U moře můžete vyzkoušet jízdu na „banánu“ za rychlým člunem nebo na vodních lyžích či let padákem.

budva

Pokud se rozhodnete navštívit Budvu, počítejte s velkou koncentrací turistů, kteří zde tráví dovolenou, ale i přijedou z okolí jen tak se pobavit. Večerní zábava končí mnohdy až ráno. Budva je živé město, a proto je také oblíbená, je to sázka na jistotu, jestliže nechcete strávit nudnou dovolenou. Budete v pravém centru dění. Město protíná dvouproudá „magistrála“, je dost rušná a na dopravní předpisy se opravdu nedbá. Nicméně na otrlé řidičské manýry si rychle zvyknete.

budva

 Více informací najdete na www.budva.cz

Jestli se chystáte na dovolenou v Černé Hoře a v Budvě, můžete kontaktovat cestovní kancelář Kovotour www.kovotour.cz a využít jejich širokou nabídku zájezdů

Čtěte také:

Kam na pláž, když jste na dovolené ve městě Budva