k tomuto závěru došla naše čtenářka s nickem Dooma. Kdysi měla pár kilo navíc a halila se do černé záměrně. Teď , když zhubla, získala větší sebevědomí a chuť nosit barevnější oblečení

Hezký den všem ženám-in, bylo nebylo v mém šatníku období, kdy v něm nemohla chybět smutná černá barva. Ona nejen že nechyběla, ba naopak jí tam byl přebytek. A stále jí přibývalo, co nový kousek, to v černé barvě. Ještě aby ne, v této době byla má postava o pár kil těžší a tato barva má opravdu tu výhodu, že opticky kila ubírá. Kila šla alespoň trochu dolů a s nimi se do šatníku vracely barevnější a světlejší tóny. Nejdříve se k černé přidala bílá, spolu se krásně doplňovaly - kombinace těchto dvou barev je stále má oblíbená. Následovaly samozřejmě další trendy barvy - červená, modrá, tyrkysová, zelená, fialová, a další... 

 Černá barva v mém šatníku samozřejmě stále bydlí, ovšem ne v takovém množství jako dříve. S úbytkem váhy jsem získala i větší sebevědomí a hlavně mi došlo, že černá barva stejně všechna kila neschová a ještě vypadám jak šedá myš. Když jsem začala sledovat na ulici co se nosí a hlavně co kdo nosí, tak mi došlo, že to není o tom, schovat se do tmavých nudných barev. Naopak - je to o tom ukázat hravost, rozsvítit se a z nedostatků udělat přednost. A především... snáze odpoutáte pozornost barevným oblečením od nedostatků postavy. Prostě lidi se spíše soustředí na to, čeho si všimnou na první pohled... a to může být třeba jen například červený kabátek, bílé kozačky, nebo žluté džíny. Neříkám, že na sebe obleču cokoliv, ráda vkusně kombinuji barvy a celkově se snažím vypadat elegantně, ne nevkusně. 

 Myslím tedy, že můj barevný vkus se změnil a mění se neustále, postupem času. V podstatě barvy do svého šatníku přidávám, nestalo se mi, že bych na ty minulé, či stávající oblíbené jakkoliv zanevřela a už se mi nelíbily. I teď si koupím bez problémů černý svetřík, či jiný top, ale zkombinuji ho se světlými nebo jinak barevnými kalhotami. Ještě před pár lety jsem vlastnila pouze oblečení černé barvy a teď už mám ve skříni barviček nespočet.  

 Nejčastěji nosím barvu bílou, královskou modrou a zelenou... v kombinaci s černou... momentálně. Dlouho mě žádná kombinace barev nebavila jako právě tato. Přijde mi svěží, výrazná a přitom ne příliš křiklavá. 

 Co se týká barev které nemusím, tak to jsou veškeré odstíny růžové. Jednou jsem ale udělala výjimku, když jsem si oblékla světle růžový top, měl fajn střih, sedl mi a byla jsem překvapena, že i v té barvě jsem se cítila dobře. Ale následkem nebyl útok na obchody, abych dokoupila tuto barvu do svého šatníku. Opravdu růžová není barva, která by se mi v šatníku zabydlela. 

 Občas se svých blízkých poptám, jaký mají názor na můj outfit, jestli mi např. nová barva sedne, ale většinou jsem sama svým rádcem. Když se v něčem já sama necítím, tak to nosit nebudu i kdyby mi to dle ostatních slušelo sebevíc. Podle mého názoru je nejdůležitější to, jak se v čem cítím a pokud se v tom budu cítit špatně, tak mne nezachrání ani to, že to bude mít cedulku od Gucciho. 

 Zdraví

 Dooma

Milá Doomo, koukám, že máte podobný barevný vkus jako já. Modrá, černá, ale místo bílé dávám přednost krémové

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom s barvami vy, milé ženy-in?

  • Která barva nesmí chybět ve vašem šatníku? Máte nějakou oblíbenou barvu, ke které se stále vracíte?
  • Mění se věkem váš barevný vkus, nebo zůstává víceméně stejný?
  • Jaký je váš žebříček barevných hodnot. Vyjmenujte tři nejoblíbenější barvy, které nejčastěji nosíte. Dají se mezi sebou kombinovat?
  • Nosíte občas i barvy, které jinak nemusíte? Už jste vyzkoušela (a byla mile překvapená) barvu, kterou jste dříve neměla ráda?
  • Radíte se s někým, nebo vybíráte intuitivně?

Na vaše „barevné“příspěvky se budu moc těšit na adrese:redakce@zena-in.cz

Reklama