Dát si točené pivo v oblacích? Dnes už ani to není problém! Letecká společnost KLM nabízí první točené pivo na palubách svých letů na Curaçao. Díky speciálním pípám čepuje holandský Heineken.

Milujete točené pivo a na dlouhých letech jste vždy toužili po přesně takovém osvěžení? Od konce srpna si na letech nizozemské letecké společnosti KLM na Curaçao ve třídě World Business Class můžete dopřát točený Heineken přímo na palubě. Trvalo několik let, než Heineken dokázal vyrobit sud vhodný pro použití na palubách letadel. Vzduchem hnané pípy, které jsou obvykle používány, jsou v letectví zakázané. Po letech zkoušení a experimentování se však holandským výrobcům piva povedlo uzpůsobit tanky požadavkům přepravy a podávání ve vysoké nadmořské výšce a podmínkách tlaku na palubách letadel.

„Tlak vzduchu v letadle je mnohem nižší než v normální nadmořské výšce, klasická pípa by nefungovala a jen by vytvořila velké množství pěny,“ tvrdí Edwin Griffioen z Heinekenu. „Dále jsme museli zapracovat na chlazení, kompresoru nebo jídelním vozíku,“ dodává Griffioen. „Jen velmi neradi jsme museli od chlazení upustit, protože by se do celého konceptu už nevešlo.“

Pasažéři nemusejí mít ale o teplotu piva strach. Vozíky byly totiž vyrobeny na principu velkých „termosek“, které udrží konstantní teplotu pět stupňů Celsia. Nezměnila se ani chuť nápoje.

Cílem KLM je využít tento unikátní vozík co nejvíce i pro speciální lety a události.

„Vždy hledáme typické nizozemské produkty, které by nás odlišily od ostatních společností,“ řekla viceprezidentka společnosti KLM Miriam Kartmanová. „Heineken je náš pivní partner mnoho let a oba víme, že zákazníci si čepovaného piva cení víc než plechovkového,“ dodala.

KLM s vizí pomáhat holandským produktům v úspěchu

Společný projekt s Heinekenem je součástí vize KLM, která staví Holandsko a jeho typické produkty do popředí. Holandský kuchař Michelin-Star, Jacob Jan Boerma oceněný Michelinskými hvězdami, připravil menu pro třídu World Business Class; v nabídce je také  zvláštní koktejl „Létající Holanďan“ od Bols; Marcel Wanders navrhl nádobí; a Jan Taminiau taštičky Comfort Bags. Uniformy palubního personálu KLM byly navrženy Martem Visserem, zatímco Hella Jongerius přebudovaný interiéry kabin. Cestující World Business Class při letu obdrží komfortní tašku a slavný domeček Delft Blue KLM House.

Reklama