ro1.jpg

Svět se od počátku pandemie a války na Ukrajině zásadně změnil. Rostou ceny i nezaměstnanost a státy i firmy mění strategii na výraznější ekonomickou soběstačnost a udržitelnost. Rohlík se na tyto aspekty prozřetelně zaměřoval už od svého založení a nyní se mu přístup takzvaného „podnikání okolo komína“, tedy spolupráce s farmáři a výrobci působícími v blízkosti distribučních center Rohlíku, začíná ještě více vyplácet.

Olin Novák, CEO Rohlik.cz, k tomu říká: „Udržitelnost a podpora lokálních farmářů a českých výrobců byly vždy v DNA Rohlíku. Oboje ale nyní nabylo ještě větší důležitosti. Díky tomu dokážeme našim zákazníkům nabídnout farmářské výrobky za ceny těch z velkovýroby a privátní značky áčkové kvality za nejnižší ceny na trhu. Naším cílem je totiž neustoupit z našeho standardu božího jídla a božích služeb pro každého. A pozitivně na to reagují i naši zákazníci: farmářského kuřete za cenu toho běžného jsme prodali 11x více.“

ro2.jpg
 
5 důvodů, proč je nákup na Rohlik.cz výhodnější a udržitelnější
 
1.Farmářské a BIO produkty za cenu konvence

ro5.jpg
 
Cílem Rohlíku je, aby podíl českých produktů v jeho celkovém sortimentu trvale rostl, cesta z farmy ke dveřím zákazníka byla co nejkratší a kvalita vždy stála na prvním místě. Nyní vytahuje Rohlík další eso z rukávu: Od jara do podzimu bude nabízet farmářské výrobky, ale za cenu jako by pocházely z velkovýroby. To je možné jen díky dlouhodobě dobře nastavené spolupráci a programu Rohlík pomáhá farmářům! Zákazníci tak v sezoně zakoupí vždy lokální a vysoce kvalitní produkty (například farmářské kuře, krůtí či hovězí maso, různé druhy zeleniny, BIO sýry a jogurty, šunky a salámy), ale přitom za ceny srovnatelné s potravinami pocházejícími z velkovýroby. Rohlík tak chce umožnit svým zákazníkům, aby poznali poctivé farmářské produkty, které by si za jiných okolností zřejmě nekoupili. Například v prvním díle farmářského seriálu Rohlík zákazníkům nabídl poctivé farmářské kuře za cenu toho z velkochovu a zájem o něj byl skutečně enormní. Prodalo se ho 11x více, než je obvyklé.

ro4.jpg
 
2. Skvělá cena, privátní značky aneb boží jídlo za konkurenceschopné ceny
 
Rohlík se ale nesoustředí pouze na farmářský sortiment. Pod označením Yes Mania nabízí své privátní značky, které zákazníkům umožňují vybrat si z více než 150  produktů za nejnižší ceny. Mezi privátní značky, které pokrývají segment nejlevnějších produktů, patří mléčné výrobky Miil, kávy Ubomi, uzeniny Dacello, lahůdky Pappudio a papírová hygiena Moddia. Navíc si zákazníci mohou vybrat z více než 40 položek pečiva z Rohlíkovy pekárny. Všechny řady splňují kritérium vysoké kvality za nejlepší možnou cenu ve své kategorii. V kategorii Skvělá cena Rohlík.cz navíc srovnává každý den stovky položek s konkurencí tak, aby zákazník na Rohlíku neplatil ani o korunu více než v supermarketu.

ro6.jpg
 
3. S nákupem na Rohlik.cz šetří zákazník pohonné hmoty i čas
 
Za velkými nákupy je třeba dojíždět autem. Pokud při dnešních cenách pohonných hmot jezdíte jednou týdně do 10 km vzdáleného obchodu, ke každému nákupu musíte připočíst ještě 60 korun navíc jen za dopravu. Zdá se to málo? Za jeden rok se tato částka vyšplhá na více než 3 000 Kč**. Pokud ale nakupujete s Rohlíkem, tak je cena dopravy stále 0 Kč***. Právě díky současným cenám pohonných hmot tak nakupování s Rohlíkem nikdy nebylo výhodnější a s každým nákupem ušetříte minimálně 60 Kč. Navíc je tu i ekologický bonus: Kurýr za svou jednu cestu doručí průměrně 13 nákupů. Zákazníci Rohlíku tak nejen že výrazně ušetří za dopravu, ale šetří i planetu. Většinu rohlíkovské flotily totiž tvoří CNG vozy s trojnásobnou úsporou emisí a zbylých 40 představují elektroauta. Rohlík má zkrátka velké ekologické ambice a posouvá je neustále kupředu.
 
V neposlední řadě šetří zákazníci s Rohlíkem svůj vlastní čas, který mohou věnovat svým blízkým, koníčkům nebo čemukoliv smysluplnějšímu než nezáživným nákupům.

ro7.jpg

4. Dopravu drží Rohlík.cz stále zdarma

Náklady na CNG automobily, které tvoří velkou část rohlíkovské flotily, se od vypuknutí války na Ukrajině zvedly zhruba o 200 %. Základním stavebním kamenem nabídky Rohlíku je umožnit zákazníkům nákup s dopravou zdarma. I přes rapidní navýšení vstupních nákladů tomu tak bude i nadále. Rohlík navíc zdůrazňuje, že zákazník ušetří při online nákupu i za pohonné hmoty. Olin Novák dodává: „Nabízet našim zákazníkům doručení zdarma je jedna z našich priorit i přes navýšení cen CNG o 200 %. Navíc je nákup u nás ekologický - jedno auto Rohlíku doručí průměrně 13 nákupů, a to už je zásadní rozdíl pro minimalizaci uhlíkové stopy.“

62694a870afb3blobid0.jpg

5. Nákupní koš má zákazník pod kontrolou
 
Další výhodou online nákupu potravin na Rohlik.cz je to, že má zákazník obsah a hodnotu svého nákupního koše neustále pod kontrolou. Může tak snadno plánovat a upravovat nákupní seznam podle svého aktuálního rozpočtu.
 
Rohlík vyvrací mýtus, že nákup na Rohlik.cz je drahý
 
Online supermarketu se díky výše zmíněným bodům daří udržovat ceny pod kontrolou a vyvracet mýtus, že online nákup na Rohlíku je dražší než v kamenných prodejnách. Průměrný nákupní koš v Rohlíku má hodnotu přes 1 500 Kč, což ukazuje, že většina zákazníků na Rohlíku dělá velké nákupy. Ve srovnání s kamennou konkurencí za tento nákupní koš zákazníci nezaplatí nic navíc. „Dali jsme si tu práci a udělali nákup na Rohlik.cz a v různých dalších kamenných prodejnách. Výsledkem je, že nákup o stejné skladbě je na Rohlik.cz cenově srovnatelný nebo dokonce levnější než v kamenném obchodě,“ dodává Olin Novák.

* Na základě cen benzinu a nafty ze dne 21. 4. 2022.
** Výpočet roční úspory: V textu vycházíme z předpokladu, že za nákupem zákazník cestuje každý týden 10 km (celkem tedy 20 km tam a zpět). Průměrná spotřeba jeho vozu je 6 - 7 litrů na 100 km. Zákazník tak zaplatí za cestování do obchodu u benzinového auta zhruba 59 Kč týdně (u naftového 63 Kč). Měsíčně utratí celkem 236 Kč za benzín (250 Kč za naftu) a za rok už cca 3 000 Kč. Při průměrné české mzdě 32 979 Kč to dělá necelé jedno ušetřené procento z celkového výdělku průměrného zákazníka.
***V závislosti na minimální hodnotě objednávky (cca 1 500 Kč)

6269497c9b96fobrazek.jpg