Heligona se zamýšlí nad fungováním velkých soutěží, tzv. klikaček, a nad funkčností anket. Její nápady jsou zajímavé. Budete s ní souhlasit?

Hezký den,
zasílám dva návrhy na zlepšení.

1) „příspěvkové“ soutěže - je mi jasné, že je potřeba natáhnout nové duše a obohatit tak magazín i kapsu. Pravidelně pořádané velké soutěže se konají docela často a jako takové mi nijak nevadí, krom jedné malinkaté části - a to je cena za nejvíc komentářů pod články. Myslím si, že soutěž má tolik podkategorií, že tato jedna by snad stála za vypuštění. Místo toho navrhuji např. klikání na obrázky, otevírání soutěžních stránek nebo třeba turnaj v nějaké hře. Jako odstrašující příklad vytáhnu můj článek z VVS 2010 a prosím o zvážení. Takovéto výplody ve snaze o urvání fénu nebo hrnce snad nejsou vůbec nutné.
//zena-in.cz/clanek/heligona-perly-vvs

2) ankety - už několikrát tu bylo bojováno za zrušení nebo změnu tohoto způsobu vyhodnocování soutěží, protože je přinejmenším nespravedlivý a jednoduše zmanipulovatelný. Na ž-i stačí pro možnost hlasování jednoduchá registrace, takže „klikačky“ přitáhnou všechny své možné a nemožné kamarádky, které jim naklikají hlasy. Potom nezvítězí ta nejlepší, ale ta, co vyškemrá nejvíc hlasů. Chápu, že to jsou opět nové duše, ale k čemu jsou takové, které se objeví na základě škemrání kamarádky a pak zas beze stopy zmizí? Řešení? Ať se losuje, ať vybírá redaktorská porota nebo ať mají možnost hlasování třeba jenom holky s určitým počtem příspěvků.

Heligona.


Děkuji Heligono za váš názor. Problém je, že pokládáte otázky a zároveň si na ně odpovídáte.

 Velké soutěže děláme mimo jiné i proto, že čtenářky, co jen nakukují, donutíme se zaregistrovat. Že se naučí Ženu-in používat. Támhle prskne jen smajlíka, ale tudle se jí téma líbí, napíše svůj první komentář, někdo jí na něj odpoví a už je lapena. Myslím, že hodně z těch, co se dnes cítí zde doma, tak začínali. Chápu, že to může být někdy otravné. Upozorněte nás na ty, co jen klikají smajlíky a nic jiného nepíšou, a my je ze soutěže vyřadíme.

K anketám - tam je to podobný problém, my potřebujeme, aby nás navštěvovalo co nejvíc lidí, a když sem někdo přivede kamarádku, maminku, sestru, tak je určitá pravděpodobnost, že u nás zůstane. A to je cílem našeho snažení. Jsou ankety, kde losuje porota, a budou i soutěže, kde budete rozhodovat vy. Že vyhraje ta, co má u nás nejvíce registrovaných kamarádek? Ano, o to nám jde. A dělat nějaké elitní čtenářky, které hlasovat mohou a které ne? Jak by vám z takového přístupu bylo, když jste k nám přišly poprvé?

Dnes je tématem dne náš magazín. Pište nám, co vám dal i vzal. Co se vám na něm líbí a co nelíbí. Vše směřujte na mail:

redakce@zena-in.cz

Reklama