Vánoční sezónu pak tradičně zahájí 19. listopadu velkolepá Lední show, které se účastní přední čeští bruslaři a oblíbená herečka Dana Morávková. Už 12. listopadu se také otevře veřejnosti oblíbené kluziště včetně bezplatných lekcí bruslení pro děti.

63591e681a0a4obrazek.png

Pravé kouzlo Vánoc s Josefem Ladou
Veškerá výzdoba V Centru Černý Most se letos ponese v duchu tradičních českých Vánoc a motivů Josefa Lady, který letos v prosinci slaví 135 let od narození. Už 19. listopadu se Centrum promění v ladovskou pohádku otevřením Ladovské vesničky na Centrálním náměstí. Ve vesničce budou na příchozí čekat originální kostýmy z pohádek i rodný domek Josefa Lady v Hrusicích. Nejmenší si mohou vyzkoušet uplést vánočku, vyfotit se s postavami z pohádek nebo se jako jedna z nich obléknout. Nebude chybět ani čertovské doupě nebo scény z pohádky o Mikešovi. Od 19. listopadu až do 18. prosince pak ve vesničce proběhnou každou sobotu i neděli, vždy od 10 do 17 hodin, workshopy pro rodiče s dětmi. Z každého workshopu si děti odnesou vlastní výrobek, ať už to bude betlém, maska nebo další drobné dárky.

„Josef Lada se svou tvorbou zapsal do srdcí dětí i dospělých právě ve spojitosti se zimní tematikou, a proto chceme tímto způsobem jeho odkaz v adventním čase oživit a oslavit s našimi zákazníky tyto kouzelné vzpomínky a hodnoty tradičních českých Vánoc,“ doplňuje Barbora Sádlová, marketingová manažerka Centra Černý Most.

Ladovskou vánoční atmosféru také během třetího a čtvrtého adventního víkendu doplní od 11 do 17 hodin živý betlém před západním vstupem. Letošní novinkou jsou také vánoční trhy rovněž před západním vstupem, které spustí prodej už v půlce listopadu a zákazníci zde pořídí vánoční sortiment jako třeba kapra nebo stromeček.

Lední show

63591e447591aobrazek.png

Adventní čas tradičně zahájí velkolepá Lední show v podání předních českých krasobruslařů a účastníků světových krasobruslařských soutěží a ledních revue, a to 19. listopadu od 17 hodin na ledové ploše před Centrem. Tématem je Vánoční mše v betlémě a veškeré kostýmy i rekvizity vycházejí právě z umělecké tvorby Josefa Lady. Skvělé výkony na ledě hudebně doprovodí klavírista Petr Malásek, filharmonický sbor pod vedením dirigentky Lenky Navrátilové a sólisté opery Národního divadla Alžběta Poláčková, Ester Pavlů, Martin Šrejma a Vratislav Kříž. A aby to byly Vánoce ryze české, hudební doprovod bude tvořen z klasických českých koled a Vánoční mše Jana Jakuba Ryby. Večer na ledě navíc zahájí v roli Marie oblíbená herečka Dana Morávková, která se divákům předvede v netradiční roli krasobruslařky. Celá show vyvrcholí společným průvodem ladovských postav z ledové plochy spolu s diváky do food courtu. Cestou pohádkový průvod slavnostně rozsvítí vánoční strom. Součástí programu budou také vystoupení závěsné akrobacie a speciální efekty.

63591e87d0e16obrazek.png

Mikuláš s čertem
5. prosince se mohou všechny hodné i zlobivé děti přijít podívat za Mikulášem a čertem, kteří budou od 15 do 18 hodin přímo v Centru a od 18.30 do 19.30 pak na venkovním kluzišti před západním vstupem. Během celého dne budou mít navíc děti, které dorazí v masce, vstup na kluziště zdarma.

Na brusle už v půlce listopadu
Zabruslit si před Centrem Černý Most mohou zájemci už od soboty 12. listopadu. Bruslí se každý den včetně víkendů ve čtyřech časových blocích:

63591dc106eb3obrazek.png

Kluziště má i letos rozlohu 450 m2 a jeho zaplněnost je možné si ještě před návštěvou zkontrolovat přes živý videostream v mobilní aplikaci ICE-TEC (App Store, Google Play) nebo na webových stránkách provozovatele kluziště.

63591e1a5e437obrazek.png

Pro aktuální informace o?případných změnách provozní doby prosím sledujte webové stránky Centra.

Kurzy bruslení pro děti 
Od 15. listopadu budou na programu také oblíbené lekce ledního bruslení pro děti s profesionálními trenéry. Lekce jsou zdarma pro děti členů věrnostního programu Centra Černý Most a probíhají vždy v úterý od 16 do 17 hodin a jsou určeny začínajícím a mírně pokročilým bruslařům ve věku od 6 do 11 let.

Podmínkou účasti na lekci je předložení účtenky za nákup v min. výši 500 Kč v jakémkoliv obchodě či restauraci Centra Černý Most (s datem max. 7 dní zpět). Na každou lekci je pak nutné rezervovat místo předem na e-mailové adrese eventy@centrumcernymost.cz  a vybavit děti potřebným vybavením (brusle, helma, rukavice, sportovní oblečení).

V rámci vánoční sezóny bude rovněž možné soutěžit na sociálních sítích Centra o nejrůznější produkty s tematikou Josefa Lady a také o dárkové karty do Centra Černý Most. I ty mají letos speciální ladovský design a lze je jako dárek pro blízké pořídit přímo na webových stránkách centra či v samotném Centru.

63591d7c6e313obrazek.png

Reklama