• Permanentní make–up trochu jinak

Microblading připomíná tetování, ale jsou zde jisté rozdíly: „Microblading nebolí a jeho výsledky nejsou permanentní. Pigment během 3 až 5 let z kůže zcela vymizí. Tím se liší i od běžného permanentního make-upu, který v kůži může měnit barvu a zůstávat i trvale, protože se pigment aplikuje do hlubších vrstev kůže,“ vysvětluje Lucie Kunzová, která se metodě léta věnuje. I tato metoda má úskalí. Pozor si dejte při výběru kosmetického salonu, kde chcete proceduru podstoupit. Udělejte si rešerše a nemějte obavy zeptat se na reference zákazníků, roli hrají také zkušenosti kosmetičky. Nechcete přece trávit roky s vybledlým, rozpitým či jinak nepovedeným obočím či očními linkami.

Co všechno lze microblading zkrášlit?
Vedle obočí, očních linek a rtů lze dokreslit i vypadané vlasy či vizuálně rekonstruovat prsní dvorce po chirurgickém zákroku.

Cena: od 1500 Kč.

  • Blepharoplastika čili plastická operace očních víček

Oči o nás vypovídají, zda jsme šťastní, smutní nebo unavení. Pokleslá oční víčka vyvolávají dojem smutku či únavy, aniž byste se tak ve skutečnosti cítili. Navíc mohou zhoršovat vidění. „Problémy činí nadbytečná kůže a tukové váčky nad a pod očima. Ty jsme schopni během zákroku odstranit, a to buď klasicky skalpelem nebo s využitím laseru,“ popisuje primář oddělení plastické chirurgie Lékařského Domu Praha 7 MUDr. Hubert Topinka.

Jak taková operace probíhá?
Klasická plastika očních víček probíhá v lokální anestezii a pacient obvykle odchází ještě týž den domů, v případě operace laserové je nutná anestezie celková a pacient zůstává hospitalizován do druhého dne. U klasické operace je třeba počítat s týdnem domácí rekonvalescence, u laserové trvá doba do plného zotavení zhruba týdny dva.

Cena: od 7000 Kč.

5b6d76d0a67f3obrazek.png

  • Mezonitě - nitě proti vráskám

Také vrásky a povolené kontury obličeje mohou evokovat únavu a opticky přidávají roky navíc. Zbaví vás jich speciální kosmetická vlákna nazývaná mezonitě, které lékař zavádí dutou jehlou do hlubších vrstev kůže. Jehly s nitěmi se zavádí postupně nejprve na jednu, pak na druhou polovinu obličeje, a klient si tak může již při aplikaci ihned uvědomit rozdíl. Vlákna se pomalu rozpouští, nahrazuje je a obrůstá nové vazivo, které zpevňuje a vyplňuje podkoží a postupně dále zvýrazňuje účinek procedury. Maximálního efektu si můžete užívat po 3 týdnech až 3 měsících po zákroku a omlazení vám vydrží asi 2 roky.

Mezonitě v kostce
Doba zákroku: 30-40 minut
Anestezie: lokální
Rekonvalescence: dva dny nutnost nosit obvaz, sedm dní elastický návlek

Cena: od 5000 Kč

  • Omlazení s kyselinou hyaluronovou

Jestli se vám představa nití v kůži moc nezamlouvá, ale přesto byste chtěli pleti dodat chybějící objem, vyplnit vrásky nebo remodelovat celý obličej, spolehnout se můžete na kyselinu hyaluronovou ve formě dermálních výplní. Kyselina hyaluronová se aplikuje tenkou kanylou nebo jehlou podle druhu výplně, a poté jej jemnou masáží rozprostře v kůži v lokalitě, jejíž vzhled chceme zlepšit. Některé preparáty obsahují lokální anestetikum, takže je aplikace minimálně bolestivá. Je prokázáno, že  zákrok celkově omladí pleť, odstraní unavený vzhled a dodá odpočatý, svěží „look“. Kromě toho zlepší tmavé kruhy pod očima, vrásky kolem úst či výrazné nosoretní rýhy.  „Kyselinou hyaluronovou můžeme také zvýraznit lícní kosti,“ dodává k tomu lékař s tím, že větším počtem výplní lze zcela remodelovat obličejové kontury. 

Jak dlouho kyselina hyaluronová vydrží?
Protože je kyselina hyaluronová součástí mezibuněčné hmoty, metabolizuje se, a tedy postupně dochází k jejímu přirozenému rozkladu. Užívat si mladistvého maximálního efektu budete asi půl roku až rok, pak se pleť postupně vrací k původnímu vzhledu.

Cena: od 3000 Kč.

Reklama