Mám ráda vztahové filmy ze současnosti, u kterých si člověk během sledování děje pomyslí: „Ano, přesně takto by se to opravdu mohlo stát.„ A právě takový je snímek Cena za štěstí, v kterém podávají mimořádné výkony především Ivana Chýlková, Vanda Hybnerová a již v titulku jmenovaný Jaroslav Plesl. Velmi dobře se své role ale ujala také Klára Pollertová-Trojanová, jež zde hraje se svým synem Josefem Trojanem.
Cena za štěstí
Nový film Cena za štěstí dokonale vtáhne do značně košatého děje, jenž se odehrává v jednotlivých liniích hlavních postav. Scénáristka Olga Dabrowská, která se mimo jiné podílela na dnes již kultovních Samotářích, pojala vyprávění sledovaných příběhů tak, abychom snadno pochopili, jak a proč každý z aktérů v daném čase jednal. Postupně rozplétá a zase dává dohromady ucelený příběh, jenž rozhodně není oddychovou podívanou, ke které by se hodilo chroupání popcornu a usrkávání coly.
Cena za štěstí
Proč by měl člověk jít na podobný film? Třeba proto, že nám dává jistou naději. Že ačkoliv je naše životní cesta hodně spletitá a mnohdy náročná, daleko od toho, jak jsme si ji představovali v mládí, nejsme v tom nikdy sami.
Cena za štěstí
Tohle se kolem nás odehrává každý den, a my vidíme jen útržky příběhů z barevné mozaiky všech těch životů kolem nás. A tak můžeme jen hádat: Kdo žije za dveřmi, do kterých pravidelně buší hrůzu budící psychopat? Jaké tajemství skrývá na první pohled dokonalý pár?
Cena za štěstí
Osobní postřeh: Nejlépe napsaná postava je podle mě jednoznačně ta, kterou hraje s vervou vlastní Jaroslav Plesl. Jeho věta „Víš, že jsem si připadal jako takový rytíř dobra, který hájí naši rodinu proti všem,“ vám bude pravděpodobně znít v uších po tom, co jste viděli, ještě hodně dlouho.
Cena za štěstí
“Je to film o základních lidských potřebách jako je láska, rodina a partnerství. O tom, že cena za štěstí může být vysoká, ale pokud ji nezaplatíme, přicházíme o něj. V neposlední řadě je film i o odpuštění, které nebývá zrovna jednoduché,“ říká Kateřina Anna Šturmová, masérka a terapeutka, jež toho o lidském těle i duši ví díky svým klientům opravdu hodně.


Zajímavost navíc: Ústřední píseň nazpívala slovenská SuperStar Emma Drobná společně se svým českým přítelem Štěpánem Urbanem, který v téže řadě SuperStar získal druhé místo. Skladba velmi příjemně podtrhuje atmosféru celého příběhu.  


Přečtěte si také:

Reklama