Vřesovská desítka

Pan Němeček z Klubu českých turistů podotýká: “Nabídnu-li někomu zítra Vřesovskou desítku, nezvu ho na pivo, ale na pochod v okrese Hodonín,” a dodává,”a jinak přeji šťastnou ruku v tombole!”

Odkud půjdete
Startuje se mezi sedmou a jedenáctou hodinou z budovy Obecního úřadu ve Vřesovicích. Vřesovice se nacházejí na jižním okraji Chřib, severovýchodně od města Kyjov.  Server slovacko.cz uvádí: Obec byla od nepaměti proslavena ovocnářstvím, zvláště pak velmi kvalitními jablky.

Kam se vydáte a kolik budete mít v nohou
Těšit se můžete na pěší trasy 8, 10 a 15 kilometrů a třicetikilometrový cyklovýlet. Trasy vedou od obce na západ směrem na rekreační oblast Kameňák.

Co za to dostanete
V cíli čeká na všechny pamětní list, dárek a hlavně – bohatá tombola. Zvlášť budou oceněni nejmladší, nejstarší a nejvzdálenější účastníci a zřejmě s ohledem na to, že nás v Česku ubývá, odmění pořadatelé taky nejpočetnější rodinu.

 

Přípravka na Víkend se Žena-in.cz

Na zítřek je pro turisty připravena akce Údolím Lužnice.

Odkud se vydáte na cestu
Od vlakového nádraží v Bechyni můžou zájemci vyrazit od osmi do devíti hodin.

Kudy se vydáte a kolik budete mít v nohou
Pěší trasy jsou připraveny v délkách pět až pětatřicet kilometrů, cyklisti můžou volit vzdálenosti deset až sto kilometrů.
Trasy vedou proti proudu Lužnice na Dobronice, k řetězovému mostu pod Stádlcem a dál.

Co vás nemine, pokud budete chtít
V cíli, který je v Bechyni na stadionu před hostincem U buldoka, bude plápolat vatra a účastníci kromě diplomu dostanou taky buřta, kterého si na ní hned budou moci opéct.

Hlavně ať se vydaří počasí a Zdrávi došli!

Reklama