„V patnácti letech jsem asi vlivem nějakých hormonálních změn začala přibírat a od té doby mám navíc nějakých dvacet kilo, kterých bych se potřebovala zbavit. Pomohlo by to mému sebevědomí i zdraví, ale prostě nejsem schopná zhubnout a udržet to. Moje vůle je strašně slabá a jídlo je mým jediným potěšením,“ popisuje Marta.

6482f757c5b11obrazek.png
Foto: Shutterstock

Ta vyzkoušela celou řadu diet. Mezi nimi například mléčnou, vojenskou, zkoušela stravu s omezením sacharidů, přerušovaný půst, a dokonce měla několikrát jídelníček od různých výživových poradců. Doufala, že když na ni někdo bude dohlížet, bude se cítit trapně dietu porušit. Záhy ale zjistila, že ani tohle na ni neplatí.

„Nemám manžela, nemám děti, kamarádku asi jen jednu. Mou životní láskou a prostě vším je jídlo. Hlavně to nezdravé. Naplňuje moji duši štěstím, ale vždycky jen na chvíli, než se dostaví výčitky. A potom mi fyzicky i psychicky ubližuje. Jenomže nakoupit si dobroty a všechny je sníst je jednou z mála mých radostí. Jinak chodím do práce a žiju nudný život,“ říká.

V minulosti Marta zkoušela i terapie, aby se své závislosti na jídle zbavila. Dokonce navštívila šamana a hypnotizéra, ale všechno se minulo účinkem.

„Nevím, jestli je to moje chyba, nebo ne, ale mám extrémně slabou vůli. Možná by to mohla být i lékařská diagnóza. Ale odraz v zrcadle se mi hnusí, takže se stejně pouštím do dalších a dalších diet a doufám, že mě spasí a tentokrát do vydržím. Asi takhle strávím celý život,“ uzavírá.

Zdroje: respondentka Marta

Čtěte také:

Reklama