Čtenářka lulieta má jaro spojené hlavně s venkovem a pobytem u babičky, kde se scházela se svými kamarády. A měli místa, kde se scházeli a schovávali před dospěláky...

Vzpomínky jsou krásné, a nikdo nám je nevezme! Muselo to být moc příjemné... Milá lulieto, moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Jaro je pro mě nádherné roční období. Příroda se probouzí ze zimního spánku a opět začíná ukazovat všechny své krásy, a že jich není zrovna málo víme všichni :-) Kdo by neměl rád zpěv ptáků, šumění voňavého lesa, rozkvetlé stromy, louky atd. atd. ? Každému normálnímu člověku přece toto musí vhánět úsměv do tváře... Nemůžu sice říct, že by to bylo mé nej období, to ne, já nejvíc miluji léto a jaro už je jen poslední krůček k létu. Jaro už se nám hlásí v podstatě od začátku roku, tato zima byla fakt „o ničem“. Jak říká kamarád: „Zima je nejkrásnější den v roce.“ A svým způsobem to tak i bylo.

V mládí pro mě znamenalo hodně. S prvním rozkvetlým stromem jsme opět začali jezdit k babičce na venkov a hlavně tam opět začali jezdit kamarádi a kamarádky, které jsem celou zimu neviděla. Vykládání zážitků z celé zimy nám trvalo věčnost :-)

Jeden rok jsem přijela a ještě tam nikdo nebyl (aspoň jsem si to myslela). Bylo krásně a tak jsem se šla projít k řece. Lehla jsem si na vyhřátý kámen a uchvácena krásnou voňavou přírodou a šumem řeky jsem usnula. Probudil mě až „let“ do šíleně ledové řeky. Na břehu se mohli počůrat smíchy mí kamarádi, kteří mě do té řeky hodili. Jakmile jsem se vyhrabala z vody, začala honička, která skončila na nedaleké rozkvetlé louce „lechtačkou“. Bylo to naše místo. Skvělá schovávačka před rodiči i celým světem. Lehli jsme si, obklopeni vysokou trávou a květy, jsme si jen tak povídali. Celý svět patřil JEN nám!

Strašně ráda na tyto časy vzpomínám a občas bych je i vrátila. Ach to bezstarostné mládí :-D

lulieta

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Jaro a první jarní den

  • Máte ráda jaro?
  • Nebo dáváte přednost jinému ročnímu období?
  • Víte něco o prvním jarním dnu?
  • Máte nějaké historky o jaru?
  • Zažila jste na jaře něco důležitého, zásadního?

Prosím, další příspěvky už neposílejte. Na jednu z vás zanedlouho čeká dárek, knížka Paula Coelha Rukopis nalezený v Akkonu (nakl. Argo) a k tomu revitalizační maska na barvené vlasy Satinique.

cenaJaro

Reklama