Se zesnulou popovou legendou Michaelem Jacksonem se včera rozloučila jeho rodina i jeho věrní fanoušci. Místo, kde budou ostatky zpěváka uloženy do hrobu, ale zatím ještě není jisté, informoval o tom ve středu list The New York Post.

Sotva se svět s Jacksonem rozloučil, objevují se spekulace o místě jeho posledního odpočinku. List The New York Post píše, že by to mohlo být na jiném místě než na hřbitově Forest Lawn v Hollywood Hills, kde se v úterý po 17. hodině uskutečnil rodinný smuteční obřad. Uvažovalo se nejen o kremaci, ale také o rozprášení na zpěvákově ranči Neverland.

Veřejné rozloučení s Michaelem Jacksonem se konalo v úterý od 19.15 hodin středoevropského času v losangeleské aréně Staples Center v USA. Více než dvouhodinového vzpomínkového aktu se zúčastnila Jacksonova rodina, jeho přátelé, fanoušci a celá řada celebrit. Například zpěvačka Mariah Carey, herečka Brooke Shieldsová, basketbalista Magic Johnson, zpěváci Lionel Richie, Stevie Wonder a další.

V závěru večera vystoupila i Jacksonova rodina. „Od chvíle, co jsem se narodila, tatínek byl tím nejlepším tátou, co jsem si dovedla představit. A chci vám říct, že ho mám moc ráda,“ řekla se slzami v očích dcera Paris.

Organizátoři veřejného rozloučení rozdali 11 tisíc bezplatných vstupenek Jacksonovým fanouškům a zbylých osm tisíc vstupenek společnost AEG věnovala členům rodiny, přátelům a hostům ze světa pop-music. Poslední rozloučení sledovali diváci ve zhruba 50 divadlech v USA, na internetu a v přímém přenosu ho vysílali na televizních stanicích CNN, ABC, MSNBC nebo MTV. Vidět ho mohli i diváci na českých televizních stanicích.

Michael Jackson zemřel ve čtvrtek 25. června v losangeleské nemocnici UCLA Medical Center ve věku 50 let. Jeho pitva prokázala, že se na zpěvákově těle nenašly žádné známky násilného zločinu nebo vnějšího zásahu.

Reklama