Děkujeme čtenářce s nickem minerálka, že se nám svěřila se svým ideálním místem k žití. Co myslíte, kde to je?To se dozvíte v jejím příspěvku.

Kdybych si měla vybrat pro sebe to správné místo k životu, určitě bych volila někde v mírném pásmu - žádná velká zima (rampouchy u nosu nejsou zrovna můj životní sen) ani mžitky před očima z tropických veder, ale na druhou stranu - mít celý rok stejné počasí kolem řekněme 23°C by byla asi nuda.

Nechci přijít o to, když se na jaře příroda probouzí, o teplé letní večery, barevný podzim i trochu té sněhové legrace v zimě.

Vybrala bych si místo, kde nehrozí uragány nebo tajfuny, kde by zemětřesení nebylo běžnou součástí života a o tsunami bych prosila číst jen ve sci-fi literatuře. Přála bych si žít v zemi, kde jsou hory i nížiny, rozkvetlé louky, na kterých se pasou stáda krav i kvetou třeba divoké orchidee, lesy plné zvěře, malin a hub, kde si mohu hrát ve skalách s ozvěnou, žasnout nad krásou duhy po letní bouřce i křehkostí motýlích křídel.

Chci žít v zemi s bohatou historií, s obdivuhodnou architekturou, ze které se tají dech, kde se najdou domy, z nichž přímo vyzařuje atmosféra časů minulých, síla lidského ducha a tvořivosti. Vybrala bych si zemi, kde se dá svobodně dýchat, kde můžu věřit čemu chci a nemusím se bát, že o mém životě rozhodnou jiní a v rámci kultury a zvyků mě třeba zmrzačí nebo prodají někam do otroctví, kde děti mohou chodit do školy, dospělí pracovat a za vydělané peníze si koupit třeba hodinky s vodotryskem.

Když to sečtu a podtrhnu, nějak mi z toho vychází, že jsem ráda, že žiju právě tady v Čechách. Že mám rodinu a přátele, že mám domov. Neměnila bych za nic na světě.

Jen mít prsten princezny Arabely, přála bych si, aby tady lidé byli míň sobečtí a závistiví, více si všímali jeden druhého, byly tolerantní, pomáhali si, usmívali se na sebe a respektovali zákony přírody. Pak by nebyly války, ale ani vraždy nebo krádeže, lidé by se na sebe mohli spolehnout a fungovaly by nejen rodiny, ale celá tahle země. Škoda, že kouzlo prstenu funguje jen v pohádce.

minerálka

To jste napsala moc krásně

A co vy, milé ženy-in? Jste spokojené tady v Čechách či na Moravě? Co vám tady vadí? Máte srovnání s cizinou? Myslíte, že se jinde žije lépe? Chtěla byste alespoň na čas někam vycestovat a zkusit žít v jiné zemi? Která by vás nejvíc lákala? Která země vás nejvíc okouzlila a čím?

Napište nám na dnešní téma na redakce@zena-in.cz

Soutěžní obr.4

4

Reklama