tortilla

Nejsem zastáncem fast foodu, ale když už do nějakého zajdeme, dávám si vždycky to samé. Tortillu. Většinou dost zeleniny, maso, nějaký dresink. A protože jsem si chtěla něco podobného připravit doma, koupila jsem dva balíčky tortill a pustila se do experimentování. Zatím jsme měli tortillu s kuřecím masem a zeleninou na oběd, po obědě zákusek - tortillky se skořicovým cukrem a skvělým jogurtovým dresinkem a také jsem tortillu zabalila dítku na svačinu...

U obědové tortilly jsem se chtěla vyhnout dresinku. Zároveň jsem nechtěla, aby bylo jídlo suché a drhlo v krku. :-) Přípravu oběda jsem nakonec nechala na příteli a dobře jsem udělala.

Tortilly s masem a zeleninovým salátem

tortilly
1 kuřecí prsíčko (nebo 1 vepřová panenka)
rajčata
salátová okurka
barevné papriky
kukuřice
asi 100 g mascarpone
strouhaný sýr

Maso nakrájíme na malé kousky a osmahneme na pánvi. Pokud máme pánev teflonovou nebo jinou kvalitní, tak nepotřebujeme ani olej. Okořeníme podle naší chuti. Na osmahnutí masa nám stačí chvilka, malé kousky jsou hotové hned.
Zeleninu nakrájíme na malé kostičky, promícháme v misce a přidáme mascarpone a strouhaný sýr. Tato zeleninová směs je i samotná moc dobrá, můžeme ji podávat jako přílohu k tortillám.
Tortilly dáme na hromádku na talíř a na chvíli je ohřejeme v mikrovlnné troubě.
Navrstvíme zeleninu a maso a tortillu zavřeme. Já dávám směs doprostřed, trošičku ohnu zespodu a přeložíme obě strany.
Oběd hotový za chvilku a naprosto výborný.

V naší oblíbené restauraci si pokaždé dáváme moučník, který jsme nikdy jinde nepotkali. Není těžké si ho během pár minut připravit i u vás doma.

Tortillky ve skořicovém cukru s jogurtovým dresinkem

tortilly
skořicový cukr
smetanový bílý jogurt
čokoládový dresink (použili jsme Granko a byl výborný)

Tortilly lehce osmahneme na suché pánvi. Posypeme skořicovým cukrem a napevno svineme do roládky. Tu nakrájíme na čtyři kousky, malé tortillky. Pěkně naskládáme na talíř a podáváme s jogurtovou omáčkou, která není nic jiného než bílý, neochucený jogurt v misce. Nahoru ozdobíme a tím i dochutíme čokoládovou „omáčkou“.
Tortillky namáčíme v čokoládovém jogurtu a mlaskáme a mlaskáme :-))


tortilla na svačinuPo tortillových hodech mi v balíčku zbyla poslední jedna placka. A tak jsem zapátrala v paměti a vzpomněla si na tipy na svačinky z časopisu, který rozdávají v jednom nejmenovaném hypermarketu.
Namazala jsem tortillu taveným sýrem, zaskládala plátky šunky a plátky sýra. Napevno zavinula, překrojila napůl a svačina pro dítko do školy byla hotová.
Pro dítě, které nebojuje s každou zeleninou jako to moje, bych přidala ještě pár lístků ledového salátu a třeba tenké plátky rajčete. Já jsem se musela spokojit s tím, že jsem do boxu na svačinu přibalila kus salátové okurky. Aby bylo jasné, co se jí, že ano. :-)

Používáte doma tortilly? Máte nějaké zajímavé recepty?